Folders |
2016 Results - Brian Jaeger Elite ClassicPublished by
Results by: Elite Timing Licensed to Finished Results - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 3/12/2016 07:42 PM
Redondo Nike Invitational - 3/11/2016 to 3/12/2016
Finished Results
www.finishedresults.com
Results
Event 1 Girls 3200 Meter Run Frosh/Soph
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Sandra Pflughoft 10 Great Oak 11:05.27 2 10
2 Olivia Paez 9 Bishop Amat 11:10.17 2 9
3 Mikaela Ramirez 9 Ayala 11:11.66 2 8
4 Sarah Lyon 9 Great Oak 11:35.01 2 7
5 Gabbie Rivera 9 Bishop Amat 11:39.77 2 6
6 Ariana Weyland 10 Canyon (Ana) 11:41.87 2 5
7 Kyleigh Macy 10 Great Oak 11:45.04 2 4
8 Elizabeth Richter 9 Great Oak 11:46.07 2 3
9 Brystal Marks 10 Canyon (Ana) 11:46.16 2 2
10 Ashley Faller 9 Fountain Val 11:46.95 2 1
11 Katya Candray 9 Great Oak 11:47.90 2
12 Nikki Fulcomer 9 El Segundo 11:50.49 2
13 Abby Gradijan 9 Canyon (Ana) 12:01.42 2
14 Ashley Moya 9 California - 12:01.47 1
15 Hailey Pearson 10 Saugus 12:02.51 1
16 Leslie Diaz 10 Poly (Lb) 12:02.64 2
17 Stephanie Reynoso 9 California - 12:02.79 1
18 Laura Velasco 9 Downey -ss 12:05.04 2
19 Gabriella Lee 9 El Segundo 12:05.55 1
20 Lauryn Remmers 10 Great Oak 12:10.54 2
21 Allison Oh 10 Ayala 12:10.70 2
22 Sydney Carlson 9 Poly (Lb) 12:11.18 2
23 Lexi Reker 10 Poly (Lb) 12:12.17 2
24 Abby Davis 10 Saugus 12:17.24 1
25 Marisa Rodriguez 9 Canyon (Cc) 12:18.24 2
26 Denie Stark 9 Canyon (Ana) 12:19.63 2
27 Sophie Schleifer 10 Poly (Pas) 12:19.65 2
28 Grace Hoffman 10 El Segundo 12:19.77 2
29 Isabella Guerra 9 Fountain Val 12:19.98 2
30 Elizabeth Skinner 9 Canyon (Ana) 12:29.12 1
31 Kate Mata 10 California - 12:31.55 1
32 Ariana Chacon 10 California - 12:35.64 1
33 Amber Reyes 10 Poly (Lb) 12:36.16 2
34 Isabela Garcia 9 California - 12:37.89 1
35 Haley Fernandez 9 West Ranch 12:43.39 2
36 Natalie Gutierrez 9 Quartz Hill 12:44.67 1
37 Elizabeth Matos 9 Poly (Lb) 12:45.34 1
38 Katie Lim 9 Poly (Lb) 12:45.44 2
39 Ameila Delgado 10 Saugus 12:45.58 1
40 Valeria Guerra 9 Warren 12:46.26 1
41 Savannah Buhman 10 Fountain Val 12:49.57 1
42 Vivian Flores 10 California - 13:02.73 1
43 Lulu Takei 10 Palisades 13:07.12 1
44 Gabby Reel 10 Saugus 13:07.36 1
45 Yael Balakhane 10 Beverly Hill 13:17.44 1
46 Kayla Hiken 10 Redondo Unio 13:20.39 1
47 Victoria Han-Pham 10 Beverly Hill 13:22.57 1
48 Carisse Panganiban 10 Saugus 13:28.26 1
49 Jackie Tapia 10 Millikan 13:34.43 1
50 Kylie Rasplicka 9 Saugus 13:39.93 1
51 Hannah Meyerson 10 Redondo Unio 13:58.18 1
52 Riley Ledermann 10 Redondo Unio 14:00.84 1
Event 2 Boys 3200 Meter Run Frosh/Soph
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Zach Arias 10 Ayala 9:38.27 3 10
2 Carlos Carvajal 10 Great Oak 9:38.82 3 9
3 Jacob Korgan 10 Great Oak 9:47.62 3 8
4 Ryan Belda 10 Canyon (Ana) 9:58.34 3 7
5 Corey Kumamoto 10 Loyola 9:58.94 3 6
6 Alexsis Romero 9 Golden Valle 10:00.09 3 5
7 Andrew Martinez 9 Ayala 10:00.37 3 4
8 Cade Ruble 10 Quartz Hill 10:01.67 3 3
9 Joshua Ma 10 Loyola 10:02.14 3 2
10 Tyler Tickner 9 Great Oak 10:02.18 3 1
11 Ryan Shields 9 Great Oak 10:04.16 3
12 Emiliano Rodriguez 10 Warren 10:04.60 3
13 Anthony Perez 10 Cathedral 10:07.63 3
14 Jacob Velarde 10 Canyon (Cc) 10:10.18 3
15 Patrick King 10 Canyon (Cc) 10:10.36 3
16 Adrian Miranda 10 California - 10:10.49 3
17 Brent Smith 9 Palisades 10:11.43 3
18 Thomas Ortega 9 Quartz Hill 10:13.05 2
19 Cole Stark 9 Canyon (Ana) 10:13.12 2
20 Alexander Cantu 10 Cathedral 10:14.02 3
21 Andy Zarate 10 California - 10:14.13 2
22 Brock Stuckey 9 Great Oak 10:15.12 3
23 Miguel Fausto 10 California - 10:15.13 2
24 Cole Walls 10 Quartz Hill 10:15.71 3
25 Garnet Rifkin 10 El Segundo 10:15.73 2
26 Cameron Hylton 9 Great Oak 10:16.21 3
27 Thomas Davenport 10 Canyon (Ana) 10:16.81 3
28 Shane Bissell 10 Loyola 10:19.86 3
29 Daniel Bautista 9 Poly (Lb) 10:20.64 2
30 Klaus Quinonez 9 Los Alamitos 10:22.13 1
31 Jared Amancio 10 Ayala 10:22.32 2
32 David Salazar 9 Cathedral 10:24.44 2
33 Gunwoo Pak 10 Saugus 10:24.51 1
34 Josh Anderson 10 Canyon (Ana) 10:25.03 2
35 Jacob Silva 10 California - 10:26.04 1
36 Micah Harrison 9 Ayala 10:26.37 2
37 Garrick Jensen 10 Canyon (Ana) 10:26.69 2
38 Tanay Suryavanshi 10 Valencia (V) 10:27.57 1
39 Jared Berryman 10 Los Alamitos 10:29.13 2
40 Gage Davenport 9 Valencia (V) 10:29.74 2
41 Alex Fusselman 10 Clovis North 10:31.28 2
42 Andrew Matas 9 Cathedral 10:31.84 1
43 Matthew Fonseca 10 California - 10:31.86 2
44 Marc Tadros 10 Fountain Val 10:31.94 3
45 Shawn Javadi 10 Saugus 10:35.78 1
46 Chris Mosley 10 Saugus 10:35.84 1
47 Angel Arellano 9 Bishop Amat 10:36.57 1
48 Tanner Grohmann 10 Fountain Val 10:36.66 2
49 Julian Mondragon 10 California - 10:37.55 2
50 William Frankenfeld 9 Poly (Lb) 10:37.98 2
51 Xian Shively 10 Poly (Pas) 10:38.18 2
52 Bryce Webb 10 Quartz Hill 10:39.38 2
53 Jacob Taylor 10 Los Alamitos 10:39.79 1
54 Dakota Barrios 10 Canyon (Ana) 10:40.86 2
55 Nate Cooper 10 Poly (Lb) 10:41.22 1
56 Nathan Chase 10 Ayala 10:41.43 1
57 Andrew Huerta 9 Poly (Lb) 10:41.73 2
58 Isaiah Hernandez 9 Bishop Amat 10:43.31 1
59 Anthony Bass 10 Redondo Unio 10:44.87 1
60 Brendan Hicks 10 Fountain Val 10:47.09 2
61 Gary Valle 9 Bishop Amat 10:47.68 1
62 Juan Arias 10 Warren 10:50.02 1
63 Sami Elkhattib 10 Warren 10:53.21 3
64 Joseph Parras 9 Cathedral 10:53.81 1
65 Yuki Watanabe 9 Fountain Val 10:56.37 2
66 Fausto Rojas 9 Warren 10:57.84 1
67 Nico Barber 10 Fountain Val 10:59.30 2
68 Brannon Barber 10 Valencia (V) 10:59.46 1
69 Jason Watanabe 9 Canyon (Cc) 11:03.00 2
70 Joshua Aina 9 Valencia (V) 11:03.19 1
71 Brenden O'Connell 10 Millikan 11:07.93 1
72 Ryan Breitman 9 Palisades 11:08.32 1
73 Cristian Lopez 9 Valencia (V) 11:08.85 1
74 William Jarvis 10 Redondo Unio 11:22.53 1
75 Aaron Selikovitz 9 Beverly Hill 11:24.83 1
76 James Masutani 10 Beverly Hill 11:25.17 1
77 Mari Aquino 10 Golden Valle 11:28.32 3
78 Benjamin Landry 9 Redondo Unio 11:34.35 1
79 Kevin Zimmerle 9 Fountain Val 11:41.17 2
80 Emmett Kallmeyer 9 Palisades 11:41.68 1
81 Walker Arman 10 Serra -ss 11:49.91 2
82 Hunter Bode 9 Redondo Unio 11:50.59 1
83 Ethan Moutes 9 Flintridge ( 11:52.42 1
84 John Gibb 10 Beverly Hill 12:01.96 1
85 Ethan Cheng 10 Redondo Unio 12:17.60 1
Event 3 Girls 4x800 Meter Relay Frosh/Soph
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Great Oak 9:55.82 10
2 Redondo Union 10:00.62 9
3 Los Alamitos 10:03.97 8
4 Palisades 10:10.58 7
5 Mira Costa 10:14.69 6
6 Great Oak 'B' 10:42.14 5
7 Simi Valley 10:44.70 4
8 Redondo Union 'B' 10:49.94 3
9 South Pasadena 10:59.45 2
10 Warren 11:00.75 1
11 Flintridge (Prs) 11:10.70
12 Notre Dame (So) -ss 11:22.19
13 Warren 'B' 11:25.26
14 Poly (Lb) 11:35.86
15 Golden Valley -ss 11:55.56
16 Agoura 12:06.31
17 Ayala 12:11.87
Event 4 Boys 4x800 Meter Relay Frosh/Soph
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Great Oak 8:31.38 10
2 Saugus 8:36.27 9
3 Palisades 8:42.30 7.50
4 Loyola 8:42.72 7.50
5 Redondo Union 8:51.19 5.50
6 Poly (Lb) 8:53.11 5.50
7 Redondo Union 'B' 9:01.41 4
8 Saugus 'B' 9:04.97 3
9 Great Oak 'B' 9:07.54 2
10 Notre Dame (So) -ss 9:08.04 1
11 Los Alamitos 9:11.87
12 Loyola 'B' 9:11.93
13 Warren 9:12.34
14 West Ranch 9:12.59
15 Ayala 9:13.05
16 Simi Valley 9:13.22
17 South Pasadena 9:15.61
18 Downey -ss 9:15.96
19 Fountain Valley 9:20.14
20 Millikan 9:28.74
21 Golden Valley -ss 9:32.98
22 Santa Monica 9:36.73
Event 5 Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 West Ranch 9:29.69 10
2 Great Oak 9:36.34 9
3 Redondo Union 9:40.03 8
4 Poly (Lb) 9:44.55 7
5 Clovis North 9:52.96 6
6 Great Oak 'B' 9:55.59 5
7 Simi Valley 10:13.70 4
8 San Pedro 10:17.23 3
9 Bishop Amat 10:18.50 2
10 Palisades 10:23.06 1
11 West Ranch 'B' 10:30.46
12 Los Alamitos 10:56.25
13 Redondo Union 'B' 11:02.93
14 Golden Valley -ss 11:05.96
15 Warren 11:16.69
16 Palmdale 11:43.91
17 Quartz Hill 11:48.56
Event 6 Boys 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Great Oak 8:02.58 10
2 Redondo Union 8:05.28 9
3 Los Alamitos 8:19.49 8
4 Poly (Lb) 8:19.91 7
5 Cathedral 8:20.20 6
6 Agoura 8:23.08 5
7 Palisades 8:33.71 4
8 Loyola 'B' 8:35.56 3
9 San Pedro 8:45.35 2
10 Great Oak 'B' 8:46.48 1
11 Warren 8:46.52
12 Simi Valley 8:47.72
13 Redondo Union 'B' 9:01.77
14 Poly (Lb) 'B' 9:05.35
15 Downey -ss 9:09.40
16 Millikan 9:12.96
17 El Segundo 9:15.59
18 Palmdale 9:17.81
19 Bishop Amat 9:22.79
20 Golden Valley -ss 9:27.66
21 Quartz Hill 9:29.11
Event 7 Girls 3200 Meter Run Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Ally Palomino 11 Bishop Amat 10:54.34 3 10
2 Christie Caruana 11 Pacifica Chr 10:58.93 3 9
3 Evelyn Mandel 11 Great Oak 11:03.10 3 8
4 Kaylee Thompson 11 Saugus 11:06.79 3 7
5 Taylor Walker 12 Great Oak 11:07.99 3 6
6 Kiyena Beatty 11 Great Oak 11:10.99 3 5
7 Gwendolyn Hurtado 12 Warren 11:11.95 3 4
8 Jaxin Woodward 9 Vacaville 11:12.10 3 3
9 Nikki Zielinski 12 Canyon (Ana) 11:16.30 3 2
10 Natalie Obrien 11 Flintridge ( 11:18.02 3 1
11 Christina Rice 11 Dos Pueblos 11:18.32 3
12 Mariah Moro 10 Notre Dame ( 11:29.97 3
13 Maddie Geesen 12 Agoura 11:31.06 3
14 Sara Leonard 10 Canyon (Ana) 11:32.42 3
15 Ashlyn Barajas 12 Ayala 11:35.22 3
16 Fiona O'Leary 10 Poly (Lb) 11:38.55 3
17 Olivia Harrigian 12 San Marino 11:40.09 3
18 Yee-Lynn Wong 11 Canyon (Cc) 11:40.93 3
19 Christina Nesbit 12 South Torran 11:44.68 3
20 Stephanie Martinez 12 Canyon (Cc) 11:45.03 3
21 Savannah Sehenuk 11 Saugus 11:45.59 2
22 Pari Manoogian 11 Clovis North 11:45.97 2
23 Jena Srikanth 12 Clovis North 11:48.40 2
24 Victoria Hodge 11 Saugus 11:50.58 2
25 Zoe Gurule 9 California - 11:52.25 2
26 Kristen Wong 12 South Torran 11:52.79 2
27 Rosalba Cabrera 12 California - 11:53.96 2
28 Alexis Johnson 12 Mira Costa 11:57.41 3
29 Alexandra Lambros 12 Upland 11:57.66 1
30 Kristen Prado 11 Fountain Val 11:59.07 3
31 Carolina Gonzalez 12 Quartz Hill 12:00.96 2
32 Leslie Rivera 12 Bishop Amat 12:03.00 3
33 Greta Jursch 11 Agoura 12:03.55 1
34 Rosa Hernandez 11 Canyon (Cc) 12:04.75 2
35 Allison Sanchez 12 Downey -ss 12:04.83 2
36 Andrea Marroquin 12 Valencia (V) 12:07.19 1
37 Alyssa Jaurequi 11 California - 12:10.24 1
38 Trinity Gomez 11 Warren 12:10.42 2
39 Jazzlyn Beam 11 Great Oak 12:10.91 2
40 Cassidy Hylton 11 Great Oak 12:15.51 2
41 Emma Bahr 12 Saugus 12:18.83 2
42 Sierra Pilarski 12 Saugus 12:21.75 2
43 Ashley Uriostegui 10 California - 12:23.86 2
44 Blanca Robles 11 Warren 12:25.81 1
45 Julianne Ibarra 11 Ayala 12:26.14 1
46 Laura Resendez 12 Fountain Val 12:29.53 2
47 Rosie Santana 11 Warren 12:32.24 1
48 Olivia Gleason 11 Poly (Lb) 12:33.75 1
49 Allison Campbell 12 Valencia (V) 12:34.47 1
50 Marlene Ramos 11 California - 12:38.70 1
51 Taylor Hernandez 12 West Ranch 12:39.21 2
52 Jakee Victoria 11 Saugus 12:39.76 1
53 Alize Magana 11 California - 12:41.38 1
54 Leah Yohannes 11 Valencia (V) 12:44.29 1
55 Kristen Tabia 11 Valencia (V) 12:44.52 1
56 Allison Eskenazi 11 Quartz Hill 12:45.93 1
57 Alexandria Herrera 12 Millikan 12:48.40 2
58 Heather Carr 12 Fountain Val 12:50.33 2
59 Shannon Lee 11 Palisades 12:50.98 2
60 Jessica Egizii 11 Warren 12:53.66 2
61 Megan Simpson 12 Upland 12:57.55 1
62 Victoria Rios 12 Quartz Hill 13:02.16 1
63 Bridgette Guerra 11 Fountain Val 13:06.61 2
64 Allison Leang 11 Poly (Lb) 13:30.10 1
Event 8 Boys 3200 Meter Run Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Jack Van Scoter 12 Flintridge ( 9:09.75 3 10
2 Paul Luevano 12 Venice 9:12.94 3 9
3 Spencer Dodds 12 Great Oak 9:18.24 3 8
4 Cole Spencer 12 Great Oak 9:20.71 3 7
5 Cole Hoff 12 Agoura 9:21.65 3 6
6 Gavin Bradley 12 Ayala 9:25.25 3 5
7 Jacob Branch 12 Quartz Hill 9:25.86 3 4
8 Robbie Santoyo 12 Bishop Amat 9:26.67 3 3
9 Isaac Cortes 12 Great Oak 9:29.12 3 2
10 Wyatt Baxter 12 Simi Valley 9:30.08 3 1
11 Jonathon Bay 12 Golden Valle 9:30.43 3
12 Hunter Clark 11 Dos Pueblos 9:30.69 3
13 Charlie Sherman 11 Loyola 9:32.58 3
14 Tony Robinson 12 Great Oak 9:32.86 3
15 Logan Grove 12 Agoura 9:36.02 3
16 Adrian Diaz 12 Bishop Amat 9:38.38 3
17 Evan Pattinelli 10 Flintridge ( 9:39.77 3
18 Dylan Scarsone 12 Canyon (Ana) 9:40.53 3
19 Dalton Tanner 11 Canyon (Ana) 9:40.63 3
20 Ryan Painter 12 West Ranch 9:40.93 3
21 Julian Romero 12 California - 9:41.08 2
22 Nikhil Poole 12 Flintridge ( 9:41.59 3
23 Angel Aguirre 11 California - 9:42.44 2
24 Kyle McRoberts 12 Quartz Hill 9:43.14 3
25 William Hua 12 Fountain Val 9:43.73 3
26 Harrison Fox 12 Redondo Unio 9:47.48 2
27 Quinn Estrada 11 California - 9:48.03 2
28 Gavin Glynn 12 El Segundo 9:48.63 2
29 Ezequiel Gurule 10 California - 9:49.81 2
30 Ryan Jones 12 Great Oak 9:50.14 3
31 Alex Gomez 12 Millikan 9:51.27 2
32 Jakob Pollack 11 Palisades 9:52.42 2
33 Gian Delfin 12 Poly (Lb) 9:53.38 2
34 Chris Selevos 12 Canyon (Ana) 9:55.13 1
35 Jace Bricker 12 Agoura 9:56.68 2
36 Jonathan Cohen 11 Beverly Hill 9:57.25 3
37 Ben Hamer 10 Palisades 9:58.05 2
38 Jonathan Ayson 11 California - 9:59.18 2
39 Boris Zeissig 11 Ayala 9:59.50 2
40 Brendan McRoberts 12 Quartz Hill 9:59.58 2
41 Sam Dennis 11 Agoura 9:59.63 2
42 Alejandro Contreras 11 California - 10:00.55 1
43 Andrew Zavala 12 Redondo Unio 10:02.34 2
44 Travis Cetti 12 Quartz Hill 10:03.58 3
45 Patrick Polk 11 Canyon (Ana) 10:03.64 1
46 Jason Ware 11 Canyon (Ana) 10:03.95 2
47 Alexander Garber 11 Warren 10:05.04 2
48 Stephen Navin 11 Santa Monica 10:05.10 2
49 Anthony Khan 12 Ayala 10:05.11 1
50 Shimon Dubner 11 Beverly Hill 10:05.16 2
51 Gabriel Cantu 12 Ayala 10:05.54 1
52 Garrett Noltemeyer 12 Valencia (V) 10:07.55 1
53 Jared Kliszewski 11 South Torran 10:08.14 2
54 John Vierra 12 Saugus 10:08.53 1
55 Jacob Acosta 11 Golden Valle 10:08.93 1
56 Joel Swiatkowski 10 Millikan 10:12.18 1
57 Daniel Ramos 11 Warren 10:12.54 2
58 Jason Cohen 11 Beverly Hill 10:15.16 2
59 Matt Arruda 11 Mira Costa 10:15.31 2
60 Shane Mahone 10 El Segundo 10:15.59 1
61 Ryan Stevens 11 Golden Valle 10:18.41 1
62 Carl Hatch 12 Poly (Lb) 10:18.45 1
63 Mohamad Abi-Kenari 12 Beverly Hill 10:18.64 2
64 Luc Landrum 11 Saugus 10:20.53 1
65 Brandon Shields 12 Great Oak 10:21.10 3
66 Sam Dinh 12 Quartz Hill 10:21.94 1
67 Jacob Axton 12 Ayala 10:23.14 1
68 Noah Carr 12 Fountain Val 10:24.60 1
69 Robert Taylor 11 South Torran 10:26.35 2
70 Angel Cortes 12 Golden Valle 10:27.05 1
71 Sebastian Holding 10 Valencia (V) 10:32.86 1
72 Alijah Maldonado 12 Ayala 10:33.09 1
73 Mika Rodrigues 11 South Torran 10:33.71 1
74 Huy Nguyen 11 Fountain Val 10:37.96 1
75 Jonathan Trinh 12 Santa Monica 10:40.31 1
76 Omar Naranjo 12 Downey -ss 10:42.21 1
77 Ricardo Gonzalez 11 Warren 10:42.73 2
78 Jeffrey Silver 11 Poly (Pas) 10:46.36 1
79 Michael Malgeri 12 Redondo Unio 10:48.59 1
80 Angel Rojas 12 Warren 10:50.06 1
81 Dalton Han-Pham 11 Beverly Hill 10:59.81 1
82 David Benitez 11 Golden Valle 11:00.96 1
83 Will Taylor 12 Palisades 11:07.89 1
84 Bryan Valdez 11 Warren 11:11.73 1
85 Aiden Bell 11 Redondo Unio 11:41.87 1
Event 9 Girls Distance Medley Frosh/Soph
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Great Oak 12:58.55 10
2 Saugus 13:15.88 9
3 Mira Costa 13:18.78 8
4 Mayfield 13:33.58 7
5 Redondo Union 13:43.96 6
6 Great Oak 'B' 13:45.17 5
7 Simi Valley 13:54.48 4
8 Downey -ss 14:15.37 3
9 Agoura 14:15.49 2
10 Redondo Union 'B' 14:16.07 1
11 South Pasadena 14:24.43
12 Ayala 14:26.38
13 El Segundo 14:26.84
14 Warren 14:32.59
15 Mayfield 'B' 14:39.19
16 South Pasadena 'B' 14:40.58
17 Los Alamitos 14:58.66
18 Golden Valley -ss 15:06.62
19 Poly (Lb) 'B' 16:21.18
20 Poly (Lb) 16:37.70
Event 10 Boys Distance Medley Frosh/Soph
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Saugus 11:19.22 10
2 Loyola 11:19.74 9
3 Great Oak 11:25.98 8
4 Clovis North 11:33.07 7
5 Loyola 'B' 11:39.05 6
6 Redondo Union 11:42.68 5
7 Mira Costa 11:45.92 4
8 Santa Monica 11:46.04 3
9 Simi Valley 11:47.40 2
10 Warren 11:48.50 1
11 Notre Dame (So) -ss 11:50.16
12 Palisades 11:53.82
13 Redondo Union 'B' 11:56.00
14 Canyon (Cc) 11:57.79
15 Great Oak 'B' 11:57.92
16 Los Alamitos 12:01.77
17 Golden Valley -ss 12:06.67
18 South Pasadena 12:06.81
19 Valencia (V) 12:08.72
20 Gahr 12:14.40
21 Millikan 12:15.01
22 Fountain Valley 12:15.55
23 Poly (Lb) 12:16.96
24 Downey -ss 12:19.32
25 Agoura 12:25.67
26 Chadwick 12:59.99
27 Ayala 13:03.62
Event 11 Girls Distance Medley Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Palos Verdes 12:21.12 10
2 Great Oak 12:22.19 9
3 Golden Valley -ss 12:31.22 8
4 Great Oak 'B' 12:32.25 7
5 Mayfield 12:36.77 6
6 Saugus 12:43.83 5
7 Santa Monica 12:55.38 4
8 Mira Costa 12:55.94 3
9 Simi Valley 13:12.50 2
10 Agoura 'B' 13:17.78 1
11 Warren 13:18.26
12 Valencia (V) 13:31.38
13 El Segundo 13:38.57
14 Gahr 13:39.44
15 Golden Valley -ss 'B' 13:40.95
16 Valencia (V) 'B' 13:42.13
17 Mayfield 'B' 13:54.75
18 Los Alamitos 14:01.10
19 Downey -ss 14:01.11
20 West Ranch 14:25.79
21 Redondo Union 'B' 14:32.70
Event 12 Boys Distance Medley Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Redondo Union 10:28.13 10
2 Warren 10:42.46 9
3 Great Oak 10:43.44 8
4 Notre Dame (So) -ss 10:43.75 7
5 Gahr 10:52.66 6
6 West Ranch 10:53.78 5
7 Loyola 10:55.38 4
8 Santa Monica 10:58.04 2
9 Saugus 11:04.49 1
10 Valencia (V) 11:11.70
11 Great Oak 'B' 11:16.86
12 South Pasadena 11:24.01
13 Loyola 'B' 11:27.28
14 Golden Valley -ss 11:28.90
15 Poly (Lb) 11:34.66
16 San Pedro 11:41.83
17 Simi Valley 11:44.04
18 Downey -ss 11:58.75
19 Los Alamitos 12:08.42
20 Millikan 12:09.54
21 Palmdale 12:10.99
22 Quartz Hill 12:32.81
23 Flintridge (Prs) 13:01.58
-- Mira Costa DQ 3 uniform violation
Event 13 Girls 1600 Meter Run Frosh/Soph
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 McKenna Smith 9 Mayfield 5:21.95 3 10
2 Fatima Cortes 9 Great Oak 5:23.45 3 9
3 Tess Edwards 9 Nordhoff 5:25.66 3 8
4 Peyton Heiden 9 Redondo Unio 5:27.29 3 7
5 Nikki Fulcomer 9 El Segundo 5:28.71 3 6
6 Jacqueline Cascione 9 Saugus 5:30.44 3 5
7 Bailey Donovan 10 Great Oak 5:31.75 3 4
8 Jessica Janecek 9 Great Oak 5:33.41 3 3
9 Samantha Breitbach 9 West Ranch 5:34.99 3 2
10 Mackenna Park 10 Saugus 5:35.20 2 1
11 Kimia Samandi 10 Palisades 5:35.22 3
12 April Fonseca 10 Kennedy -la 5:35.53 3
13 Allison Oh 10 Ayala 5:36.21 3
14 Grace Hoffman 10 El Segundo 5:37.60 3
15 Hailey Pearson 10 Saugus 5:39.34 2
16 Amaya Aguilar 9 Saugus 5:39.94 2
17 Gabriella Lee 9 El Segundo 5:40.60 3
18 sierra boyd 10 Quartz Hill 5:41.64 1
19 Sidney Hendricks 10 Mayfield 5:41.65 3
20 Abby Davis 10 Saugus 5:41.69 1
21 Jenna Mijares 9 Flintridge ( 5:42.32 2
22 Chloe Deleon 10 San Pedro 5:45.00 2
23 Shayla Cruz 9 Saugus 5:45.33 1
24 Kate Johnson 10 El Segundo 5:45.39 1
25 Adriana Higuera 10 Downey -ss 5:46.23 2
26 Elizabeth Bock 9 South Pasade 5:46.65 2
27 Madison Gonzalez 9 Great Oak 5:47.31 2
28 Vilma Alvarez 10 Warren 5:48.05 2
29 Kahana Connoy 10 Redondo Unio 5:50.18 2
30 Bailey Wu 10 South Pasade 5:50.91 3
31 Carlie Horton 10 Great Oak 5:51.01 2
32 Emma Parsons 10 Millikan 5:52.82 1
33 Haley Fernandez 9 West Ranch 5:52.91 3
34 Kira Farnham 9 Torrance 5:53.01 1
35 Natalie Gutierrez 9 Quartz Hill 5:53.69 2
36 Leann Pavana 10 Warren 5:55.10 1
37 Mia Berger 9 Redondo Unio 5:55.11 3
38 Samantha Eder 10 Warren 5:55.68 1
39 Valeria Guerra 9 Warren 5:56.67 2
40 Audrey Aldisert 10 Agoura 5:56.83 1
41 Lulu Takei 10 Palisades 5:57.93 1
42 Tiffany Yin 9 Redondo Unio 5:59.11 2
43 Kathrine Leddy 9 Torrance 5:59.76 1
44 Helena Fu 10 South Pasade 6:00.47 2
45 Caroline Liu 10 South Pasade 6:00.67 2
46 Jennifer Young 9 North Torran 6:00.80 1
47 Victoria Han-Pham 10 Beverly Hill 6:02.20 1
48 Autumn Kiyabu 10 North Torran 6:02.55 1
49 Gabriela Bennett 10 Flintridge ( 6:03.99 1
50 Hannah Franco 10 Mayfield 6:04.18 2
51 Kanon Mori 9 South Torran 6:04.54 2
52 Jessica Morales 10 Warren 6:04.57 1
53 Shaina Simental 9 Eagle Rock 6:05.13 1
54 lari smith 10 Quartz Hill 6:05.88 1
55 Jackie Tapia 10 Millikan 6:06.42 1
56 Ellie Kiechler 9 Mayfield 6:08.91 1
57 Grace Dean 9 Palisades 6:09.59 1
58 Maya Harris 10 Agoura 6:09.73 1
59 Yael Balakhane 10 Beverly Hill 6:13.53 1
60 Leslie Leon 9 Warren 6:13.56 1
61 Cynthia Medina 10 Bellflower 6:17.00 2
62 Sophia Noble 10 Great Oak 6:19.04 2
63 Skylar Smith 9 Palisades 6:19.66 1
Event 14 Boys 1600 Meter Run Frosh/Soph
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Zach Arias 10 Ayala 4:30.35 4 10
2 Carlos Carvajal 10 Great Oak 4:30.58 4 9
3 Jacob Korgan 10 Great Oak 4:32.42 4 8
4 Andrew Martinez 9 Ayala 4:34.32 4 7
5 Hayden Johnson 9 South Torran 4:35.00 4 6
6 Liam Jamieson 10 Loyola 4:35.40 4 5
7 David McAndrews 10 Loyola 4:36.26 4 4
8 Corey Kumamoto 10 Loyola 4:36.31 4 3
9 Cade Ruble 10 Quartz Hill 4:37.19 4 2
10 Brandon Cobian 10 Loyola 4:37.35 4 1
11 Elijah Stepan 10 Saugus 4:37.68 4
12 Bryce Fenenbock 10 West Ranch 4:38.62 4
13 Chris Shirazi 10 Mira Costa 4:41.55 4
14 Collin Werth 10 Saugus 4:41.70 3
15 Spencer Hauxhurst 10 Clovis North 4:42.67 4
16 Thomas Ortega 9 Quartz Hill 4:42.77 4
17 Alex Caballeros 10 South Torran 4:42.78 3
18 Jake Greanias 10 Palisades 4:42.94 3
19 Emiliano Rodriguez 10 Warren 4:43.24 4
20 Tyler Tickner 9 Great Oak 4:43.27 4
21 Kobe Serrano 9 Saugus 4:43.40 4
22 Anthony Perez 10 Cathedral 4:43.64 4
23 Ethan Ross 10 Saugus 4:43.77 3
24 Hayden Crabbs 10 El Segundo 4:44.47 1
25 Brock Stuckey 9 Great Oak 4:45.60 3
26 Adan Castellanos 10 Warren 4:46.21 3
27 Brian Adler 10 Redondo Unio 4:46.82 3
28 Marc Tadros 10 Fountain Val 4:47.31 3
29 Erick Flores 10 Kennedy -la 4:47.75 3
30 Brent Smith 9 Palisades 4:48.60 4
31 Cole Gamble 9 Mira Costa 4:48.99 2
32 Isaish Seidman 9 West Ranch 4:49.58 4
33 Albert Serrano 10 Saugus 4:49.97 3
34 Alexander Cantu 10 Cathedral 4:50.13 3
35 Cade Erickson 10 Redondo Unio 4:50.32 1
36 David Salazar 9 Cathedral 4:50.34 2
37 Derek Rodriguez 9 Quartz Hill 4:50.39 2
38 Rudy Orre 9 Redondo Unio 4:50.42 1
39 Mason Ratkovich 9 Loyola 4:50.94 3
40 Tanay Suryavanshi 10 Valencia (V) 4:51.17 2
41 Sangjun Lee 9 Redondo Unio 4:51.34 1
42 Andrew Le 10 Clovis North 4:51.65 3
43 Dawit Abebe 10 North Torran 4:51.87 1
44 Mario Rodriguez 10 Warren 4:52.49 3
45 Jared Amancio 10 Ayala 4:52.92 3
46 Juan Enciso 10 Saugus 4:53.06 3
47 Tanner Grohmann 10 Fountain Val 4:53.64 3
48 Cameron Hylton 9 Great Oak 4:53.69 2
49 Thomas Simmons 10 Notre Dame ( 4:54.01 3
50 Antonio Munoz 9 Warren 4:54.49 3
51 Andrew Matas 9 Cathedral 4:54.56 1
52 David Seo 10 South Pasade 4:55.24 2
53 Micah Harrison 9 Ayala 4:55.53 3
54 Justin Smith 9 Notre Dame ( 4:56.05 1
55 Alex Fusselman 10 Clovis North 4:56.62 2
56 George Orduno 9 South Torran 4:56.92 2
57 Sami Elkhattib 10 Warren 4:57.44 3
58 Patrick Henry 9 Redondo Unio 4:57.50 1
59 Joshua Montoya 9 Agoura 4:57.74 2
60 Joshua Ma 10 Loyola 4:57.91 4
61 Nico Barber 10 Fountain Val 4:58.11 1
62 Ryan Corman 10 Redondo Unio 4:58.35 1
63 Lucas Rondan 10 Notre Dame ( 4:58.59 3
64 Jonathan McDaniel 9 Valencia (V) 4:58.70 1
65 Robert Dietz 10 Fountain Val 4:58.99 3
66 Jacob Ferris 10 Fountain Val 4:59.34 3
67 Jacob Wielenga 10 South Pasade 4:59.55 2
68 Kyle Mecheri 10 Beverly Hill 5:00.02 3
69 Belvyn Boquiren 9 Great Oak 5:00.74 1
70 Joshua Aina 9 Valencia (V) 5:01.15 2
71 Nicolo Porcu 9 South Pasade 5:01.75 1
72 Ricardo Zepeda 9 Warren 5:01.99 2
73 Brannon Barber 10 Valencia (V) 5:02.25 2
74 Christopher Estrada 9 Upland 5:02.71 1
75 Brendan Hicks 10 Fountain Val 5:02.90 2
76 Alex Mantecon 9 Bellflower 5:03.04 2
77 Sebastian Evans 9 Flintridge ( 5:04.17 1
78 Cristian Lopez 9 Valencia (V) 5:04.59 2
79 Nathan Chase 10 Ayala 5:07.08 2
80 Evan Bates 9 West Ranch 5:09.06 1
81 Abdul Jumani 10 Gahr 5:09.98 2
82 John Gibb 10 Beverly Hill 5:11.59 1
83 Steven DeLaTorre 10 Gahr 5:12.76 2
84 Aaron Selikovitz 9 Beverly Hill 5:13.49 1
85 Jake Selikovitz 9 Beverly Hill 5:16.80 1
86 Jacob Lee 10 West Ranch 5:18.74 1
87 Gage Davenport 9 Valencia (V) 5:19.12 2
88 Tommy Bravo 10 West Ranch 5:19.53 1
89 Andy Ramirez 10 Bellflower 5:19.96 1
90 James Masutani 10 Beverly Hill 5:20.12 1
91 Jonathan Amiri 10 Palisades 5:21.12 4
92 Emiliano Valdez 9 Beverly Hill 5:21.73 1
93 Seiya Miyazaki 10 Torrance 5:22.02 1
-- Sam Villagas 10 Cathedral DQ 2
Event 15 Girls 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Valencia (V) 50.57 3 10
2 West Ranch 51.32 3 9
3 Fountain Valley 51.39 3 8
4 Los Alamitos 51.71 2 7
5 Ayala 51.92 1 6
6 Carson 52.19 3 5
7 South Pasadena 52.23 2 4
8 Notre Dame (So) -ss 52.46 3 3
9 Saugus 52.70 2 2
10 Mira Costa 52.94 3 1
11 Quartz Hill 52.98 1
12 Redondo Union 53.07 3
13 Agoura 53.39 1
14 Upland 53.61 2
15 Eagle Rock 53.70 1
16 Redlands 53.72 2
17 Great Oak 54.07 2
18 Millikan 54.74 1
19 Palisades 55.05 2
20 El Segundo 55.34 2
21 Canyon (Cc) 55.42 3
22 Warren 55.87 1
23 Beverly Hills 57.09 2
24 Flintridge (Prs) 57.59 1
25 South Torrance 57.69 1
26 Downey -ss 58.49 1
27 Palmdale 59.10 3
Event 16 Boys 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Cathedral 44.22 3 10
2 Fountain Valley 45.12 3 9
3 Dorsey 45.37 3 8
4 Notre Dame (So) -ss 45.70 3 7
5 Bishop Amat 45.78 2 6
6 Mira Costa 46.20 2 5
7 Poly (Lb) 46.36 2 4
8 Great Oak 46.42 3 3
9 Canyon (Cc) 46.43 2 2
10 Redondo Union 46.63 1 1 46.624
11 Alemany 46.63 2 46.628
12 Upland 46.80 2
13 Quartz Hill 46.89 1
14 West Ranch 47.34 3
15 Palmdale 47.50 2
16 Bellflower 'B' 47.71 1
17 Downey -ss 48.04 1
18 El Segundo 48.19 3
19 Eagle Rock 48.72 1
20 Millikan 48.76 1
21 Beverly Hills 49.23 3
22 Bellflower 'C' 50.00 2
Event 17 Girls 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Mira Costa 48.53 3 10
2 Notre Dame (So) -ss 48.77 3 9
3 Redondo Union 49.30 3 8
4 Los Alamitos 49.58 2 7
5 Golden Valley -ss 49.60 2 6
6 Carson 49.69 3 5
7 Franklin (Elk Gr) 49.89 2 4
8 Palisades 49.93 3 3
9 Quartz Hill 50.30 3 2
10 Dorsey 51.44 1 1
11 Canyon (Cc) 51.61 2
12 Millikan 51.63 2
13 El Segundo 51.77 1
14 Eagle Rock 51.91 1
15 Warren 52.44 1
16 Gahr 52.60 1
17 Pacifica Christian (Santa Moni 53.35 2
18 Palmdale 53.84 3
-- Upland DNF 3
-- Bellflower DNF 1
Event 18 Boys 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Gahr 42.10 2 10
2 Notre Dame (So) -ss 42.33 3 9
3 Upland 42.98 3 8
4 Fountain Valley 43.16 3 7
5 Los Alamitos 43.24 1 6
6 Roosevelt -ss 43.50 3 5
7 Poly (Lb) 43.57 1 4
8 Bishop Amat 43.80 2 3
9 Great Oak 43.98 2 2
10 Valencia (V) 44.22 1 1
11 Canyon (Cc) 44.23 2
12 Saugus 44.26 1
13 Mira Costa 44.31 1
14 Palmdale 44.45 2
15 Franklin (Elk Gr) 44.62 2
16 Redondo Union 44.63 3
17 Carson 44.92 3
18 Beverly Hills 45.23 1 45.222
19 Bellflower 45.23 1 45.225
20 West Ranch 45.36 1
21 Millikan 45.44 2
22 Eagle Rock 46.14 3
23 Quartz Hill 46.79 1
24 El Segundo 48.57 2
-- Serra -ss DNF 3
-- Dorsey DNF 3
-- Palisades DNF 2
Event 19 Girls 1600 Meter Run Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Nicole Rice 11 Great Oak 5:03.09 4 10
2 Ally Palomino 11 Bishop Amat 5:03.49 4 9
3 Mariah Castillo 10 Saugus 5:04.24 4 8
4 Evelyn Mandel 11 Great Oak 5:05.14 4 7
5 Jessica Gallardo 12 Bishop Amat 5:08.15 4 6
6 Maya Ambroziak 11 Great Oak 5:10.12 4 5
7 Taylor Beaudoin 12 Redondo Unio 5:12.52 4 4
8 Natalie Obrien 11 Flintridge ( 5:12.53 4 3
9 Ashley Heys 12 Saugus 5:12.72 4 2
10 Taylor Walker 12 Great Oak 5:12.97 4 1
11 Jaxin Woodward 9 Vacaville 5:13.57 4
12 Brenda Rosales 11 Poly (Lb) 5:14.59 4
13 Kaylee Thompson 11 Saugus 5:15.04 4
14 Gwendolyn Hurtado 12 Warren 5:16.24 4
15 Mariah Moro 10 Notre Dame ( 5:16.36 3
16 Marisa Sanchez 12 Mayfield 5:16.71 3
17 Nicole Beaudoin 12 Redondo Unio 5:16.83 4
18 Christie Caruana 11 Pacifica Chr 5:16.85 4
19 Sophie Gitlin 10 Flintridge ( 5:17.59 4
20 Lauren Fillipow 11 Poly (Lb) 5:17.75 3
21 Blayney Dolan 10 Clovis North 5:20.04 4
22 Carlota Conant 11 Warren 5:22.11 3
23 Sydney Tullai 12 Ayala 5:22.77 4
24 Megan Neumann 10 Torrance 5:23.32 3
25 Tatiana Jimenez 11 Franklin (El 5:24.07 4
26 kelsey ruiz 10 Quartz Hill 5:24.77 4
27 Maddie Geesen 12 Agoura 5:24.86 3
28 Katherine Tighe 12 Mayfield 5:25.26 3
29 Melissa Tanaka 11 Poly (Lb) 5:25.69 4
30 Ashlyn Barajas 12 Ayala 5:26.03 4
31 Emily Serhan 12 Mayfield 5:27.25 3
32 Bree Montoya 12 Bullard 5:28.99 2
33 Isabella Landry 9 Redondo Unio 5:30.08 3
34 Victoria Hodge 11 Saugus 5:30.31 2
35 Cynthia Kelso 12 San Pedro 5:30.67 2
36 Brianna Harmon 10 El Segundo 5:31.39 3
37 Alexandra Lambros 12 Upland 5:32.05 2
38 Natalie Hardiman 12 Redondo Unio 5:32.26 3
39 Maria Lizzaraga 11 Gahr 5:32.69 3
40 Pari Manoogian 11 Clovis North 5:35.60 3
41 Camilla Hanson 12 Clovis North 5:35.67 4
42 Trinity Gomez 11 Warren 5:36.60 3
43 Andrea Marroquin 12 Valencia (V) 5:37.65 2
44 Alyssa Higdon 12 Valencia (V) 5:37.88 3
45 Sophie Fortner 12 Mayfield 5:40.68 2
46 Jena Srikanth 12 Clovis North 5:40.82 3
47 Chloe Masuda 11 South Torran 5:40.98 3
48 Marissa Langley 11 Flintridge ( 5:41.11 2
49 Deana Takaoka 11 South Torran 5:41.84 3
50 Jakee Victoria 11 Saugus 5:42.17 2
51 Caillie Binnie 12 West Ranch 5:42.18 2
52 Natlie Faivre 11 El Segundo 5:43.13 1
53 Morelia Venegas 11 Downey -ss 5:43.98 2
54 Andrea Gonzalez 11 Millikan 5:44.04 1
55 Paloma Camacho 11 Eagle Rock 5:44.66 1
56 Shannon Lee 11 Palisades 5:44.74 2
57 Tiana Prince 10 Millikan 5:45.25 1
58 Carolina Gonzalez 12 Quartz Hill 5:45.72 3
59 Marlene Romero 11 Palmdale 5:45.88 2
60 Sierra Morin 11 Mayfield 5:46.11 1
61 Cassidy Hylton 11 Great Oak 5:46.97 3
62 Jailene Orozco 12 Downey -ss 5:48.05 1
63 Allison Eskenazi 11 Quartz Hill 5:49.65 2
64 Sierra Pilarski 12 Saugus 5:51.02 2
65 Julianne Ibarra 11 Ayala 5:51.21 1
66 Aris Torres 9 Gahr 5:51.59 1
67 Maaike Wielenga 12 South Pasade 5:52.23 2
68 Ariel Pollack 11 Palisades 5:52.29 2
69 Blanca Robles 11 Warren 5:52.93 2
70 Rosie Santana 11 Warren 5:53.00 1
71 Chelsea Levi 11 Palisades 5:53.35 2
72 Chloe Jacobsen 12 Alemany 5:53.49 1
73 Shannon Agnes 11 Valencia (V) 5:54.15 1
74 Jessica Egizii 11 Warren 5:56.23 1
75 Stephanie Ancker 12 Beverly Hill 5:56.73 2
76 Raquel Calderon 11 Poly (Lb) 5:57.28 3
77 Marleyna Martin 11 North Torran 5:57.28 1
78 Sarina Flores 12 Alemany 5:57.58 2
79 Mary Rose Hawkins 11 Mayfield 5:58.08 1
80 Lauryn Jones 12 Poly (Lb) 5:58.13 2
81 Leah Yohannes 11 Valencia (V) 5:58.55 3
82 Kristen Tabia 11 Valencia (V) 5:59.00 1
83 Lauryn Ishida 11 North Torran 5:59.66 1
84 Jennifer Martinez 12 Eagle Rock 6:02.62 1
85 Emma Aldis 10 North Torran 6:02.90 1
86 Victoria Rios 12 Quartz Hill 6:06.60 1
87 Isabel Cervantes 10 Gahr 6:07.02 1
88 Noelia Gonzalez 10 North Torran 6:07.91 1
89 Fiona Harrigian 12 San Marino 6:08.98 1
90 Karla Angulo 12 Carson 6:31.01 1
Event 20 Boys 1600 Meter Run Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Paul Luevano 12 Venice 4:13.67 4 10
2 Chance Lamberth 12 Canyon (Ana) 4:13.90 4 9
3 Jack Van Scoter 12 Flintridge ( 4:14.17 4 8
4 Ryan Tate 12 Saugus 4:20.83 4 7
5 David Moreno 11 Quartz Hill 4:21.54 4 6
6 Charles Sherman 11 Loyola 4:21.77 4 5
7 Preston Pope 10 West Ranch 4:22.69 4 4
8 Micheal Yaskowitz 11 Mira Costa 4:24.14 4 3
9 Robbie Santoyo 12 Bishop Amat 4:24.16 4 2
10 Romare Ashford 12 Cathedral 4:26.58 4 1
11 Samuel Ayala 12 Gahr 4:26.70 4
12 Jacob Branch 12 Quartz Hill 4:27.71 3
13 Ethan Williams 12 Mira Costa 4:27.73 4
14 Cristhian Macias 12 Gardena 4:28.50 3
15 Nikhil Poole 12 Flintridge ( 4:28.89 4
16 Ryan Jones 12 Great Oak 4:29.24 4
17 Alejandro Salinas 11 Loyola 4:29.41 3
18 Michelangelo Zavala 12 Warren 4:29.48 3
19 Justin Eipp 11 Great Oak 4:29.70 4
20 Jack Arnold 11 West Ranch 4:33.18 4
21 Matthew Sanchez 12 Warren 4:34.50 3
22 Michael Caballero 12 Cathedral 4:35.28 3
23 Evan Pattinelli 10 Flintridge ( 4:35.68 4
24 Travis Cetti 12 Quartz Hill 4:36.08 3
25 Oliver Chang 10 South Pasade 4:36.63 2
26 Christopher Estrada 12 Warren 4:36.89 3
27 Jonathan Pinon 12 Loyola 4:36.92 3
28 Harrison Fox 12 Redondo Unio 4:37.57 2
29 Aaron Alfaro 11 Gahr 4:38.07 2
30 Kyle McRoberts 12 Quartz Hill 4:38.14 3
31 Anthony Khan 12 Ayala 4:38.28 1
32 Preston Ortiz 12 Loyola 4:38.66 4
33 Jorge Gracian 10 Gahr 4:38.81 2
34 Kristian Ruegg 12 Notre Dame ( 4:39.08 3
35 Shane Mahone 10 El Segundo 4:39.27 1
36 Boris Zeissig 11 Ayala 4:39.44 3
37 Raymond Lopez 12 Kennedy -la 4:39.52 4
38 Andrew Zavala 12 Redondo Unio 4:39.62 2
39 Gavin Glynn 12 El Segundo 4:39.77 3
40 Connor Smith 12 Palisades 4:40.16 2
41 Gabriel Cantu 12 Ayala 4:40.62 3
42 Alexander Garber 11 Warren 4:40.69 3
43 Garrett Noltemeyer 12 Valencia (V) 4:41.34 2
44 Anthony Antonucci 12 Loyola 4:42.03 2
45 Alexis Palacios 12 Kennedy -la 4:42.07 1
46 Ben Hamer 10 Palisades 4:42.27 3
47 Declan Clause 11 Great Oak 4:42.52 2
48 Britain Reynolds 10 Valencia (V) 4:42.54 2
49 John Vierra 12 Saugus 4:42.84 2
50 Oswaldo Duenas 10 Palmdale 4:43.14 2
51 David Bravo 11 Cathedral 4:43.16 3
52 Joel Swiatkowski 10 Millikan 4:43.19 1
53 Joshua Alfaro 11 Kennedy -la 4:43.48 3
54 Robert Steele 11 South Pasade 4:43.60 1
55 Alex Buckley 11 Valencia (V) 4:43.76 1
56 Sean Grey-Tunkl 12 West Ranch 4:43.97 3
57 Jacob Crosson 12 Saugus 4:44.08 1
58 Nik Vettikattu 12 Ayala 4:44.55 1
59 Manny Gil 10 Torrance 4:44.79 2
60 Brendan McRoberts 12 Quartz Hill 4:44.86 2
61 Samer Alhayek 12 Upland 4:45.42 1
62 Daniel Ramos 11 Warren 4:45.77 2
63 Gabe Fuligni 11 Palisades 4:45.90 2
64 Josh Pattiz 12 Agoura 4:45.97 2
65 Jonathan Flores 11 Palisades 4:46.60 2
66 Steven Ramirez 11 Palmdale 4:46.93 4
67 Brian Huang 11 South Torran 4:47.42 1
68 Noah Wittman 11 North Torran 4:48.85 1
69 Jaehyung Choi 11 South Pasade 4:49.08 1
70 Sergio Santana 12 Warren 4:49.82 2
71 Jacob Axton 12 Ayala 4:49.84 1
72 Robert Williams 11 Torrance 4:50.45 1
73 Richard Szutu 11 Ayala 4:50.88 1
74 Armondo Lazano 11 Dorsey 4:51.16 2
75 Bailey Andrew 11 Agoura 4:51.35 1
76 Luc Landrum 11 Saugus 4:51.86 2
77 CJ Westenhofer 11 Saugus 4:51.93 3
78 Charlie Perry 12 San Marino 4:52.50 2
79 Cole Baird 12 Redondo Unio 4:53.64 1
80 Phillip Neman 11 Palisades 4:53.90 1
81 Jacob Ek 11 Great Oak 4:56.77 1
82 Macray Beatty 12 Great Oak 4:58.66 1
83 Naotaro Kato 11 North Torran 4:59.54 1
84 Angel Esperanza 11 Nordhoff 4:59.60 1
85 Michael Malgeri 12 Redondo Unio 5:03.04 1
86 Xavier Santos 11 Beverly Hill 5:05.26 1
87 Alexander Maldonado.J 9 Palmdale 5:07.55 2
88 Alex Gomez 12 Millikan 5:11.67 2
89 Cameron Smith 11 Beverly Hill 5:20.60 1
90 Leonardo Pallares 10 Palmdale 5:35.74 2
91 Daniel Ramirez 12 Bellflower 5:39.59 1
Event 21 Girls 100 Meter Hurdles Frosh/Soph
===============================================================================
Name Year School Finals Wind H# Points
===============================================================================
1 Gianna Dickson 10 Bullard 15.99 2.3 4 10
2 Courtnee Moreno 10 Fountain Val 16.29 2.3 4 9
3 Cate Latting 10 South Pasade 16.43 2.3 4 8
4 Breanna Moreno 10 Fountain Val 16.91 2.3 4 7
5 Amari Frasier 9 Mira Costa 16.94 2.3 4 6
6 paola diaz 10 Quartz Hill 17.45 3.3 1 5
7 Kaelyn Botshekan 10 Notre Dame ( 17.55 0.9 2 4
8 Rae Ann Collier 10 Mira Costa 18.23 1.6 3 3
9 Lauren Willingham 10 Los Alamitos 18.40 2.3 4 2
10 Morgan Foraker 10 Bullard 18.51 2.3 4 1
11 Erika Gran 10 Redondo Unio 18.52 0.9 2
12 Sara Takeda 10 North Torran 18.54 0.9 2
13 Tessa Chan 10 Mira Costa 18.78 1.6 3
14 Judith Eppele 10 North Torran 18.93 1.6 3
15 Anh Nguyen 9 Fountain Val 18.95 1.6 3
16 Devin Haynes 10 Redlands 18.97 3.3 1
17 Katelyn Schwarz 10 West Ranch 19.10 0.9 2
18 Emily Jenks 10 Notre Dame ( 19.32 0.9 2
19 Ashley Hugasian 9 South Pasade 19.65 1.6 3
20 Mariah League 9 Roosevelt -S 19.74 1.6 3
21 Yana Fenton 9 El Segundo 19.75 3.3 1
22 Sunny Tan 10 Eagle Rock 19.94 3.3 1
23 Daila Bell 10 Carson 19.97 2.3 4
24 Kyra Huff 10 Notre Dame ( 20.00 0.9 2
25 Marissa Perez 10 Mayfield 20.06 1.6 3
26 Erika Witt 10 Great Oak 20.17 0.9 2
27 Ejhane Jones 12 Palmdale 20.22 3.3 1
28 Alexandra Sepulveda 10 Downey -ss 20.31 3.3 1
29 Melia McKinley 10 Redondo Unio 20.42 0.9 2
30 Estela Hernandez 10 Carson 20.53 1.6 3
31 Jamie Tada 11 Eagle Rock 20.56 3.3 1
32 Tiffany Le 9 Ayala 20.83 3.3 1
33 Clara Chan 9 South Torran 21.21 0.9 2
34 Autumn Hunt 10 Serra -ss 22.88 3.3 1
35 Sa'Nya Banks 9 Bellflower 24.22 1.6 3
Event 22 Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===============================================================================
Name Year School Finals Wind H# Points
===============================================================================
1 Jurnee Woodward 11 Vacaville 14.07 1.7 5 10
2 Rhesa Foster 12 Clovis North 14.19 1.7 5 9
3 Shante Robinson 11 Mira Costa 14.68 1.7 5 8
4 Jada Hicks 10 Upland 14.82 1.7 5 7
5 Breanna Bernard-Joseph 10 Roosevelt -S 14.92 1.7 5 6
6 Brisa Guzman-Sanchez 12 Alemany 15.02 1.7 5 5
7 Caitlin Worline-Thompson 9 Rancho Domin 15.19 1.7 5 4
8 Tyjai Boyle 11 Carson 15.21 2.3 4 3
9 Kennedy Smith 10 Upland 15.38 2.3 4 2
10 Iyana Cooksey 12 Roosevelt -S 15.56 1.7 5 1
11 Davina Pham 12 Fountain Val 15.81 2.3 4
12 Amya Small-James 9 Upland 16.03 1.7 5
13 Amanda Torchia 12 Fountain Val 16.59 3.0 3
14 Ma'Ryiya Davis 11 Palmdale 16.63 1.2 2
15 Tajahxi Miller-Taylor 12 Poly (Lb) 16.68 2.3 4
16 Adaugo Oguejiofor 11 West Ranch 16.73 2.3 4
17 Tairyn Montgomery 12 Redondo Unio 16.85 3.0 3
18 Michaela Banyi 12 Valencia (V) 16.91 3.0 3
19 Jiane Green 12 Warren 17.45 1.2 2
20 Sage Espy 10 Redondo Unio 17.48 1.2 2
21 Lizbeth Velasquez 12 Downey -ss 17.54 3.0 3
22 Ashley Ibarra 12 Eagle Rock 17.61 1.2 2
23 Brittany Long 11 South Torran 17.69 3.0 3
24 Alanna Butron 10 Warren 17.75 1.2 2
25 Crystal Njoku 11 North Torran 17.93 3.0 3
26 Madison McIlwain 11 Notre Dame ( 18.07 2.3 1 18.061
27 Sophie Silva 11 Mayfield 18.07 3.0 3 18.067
28 Kimiko Boswell 11 Great Oak 18.40 2.3 1
29 Alyssa Ibarra 12 Eagle Rock 18.50 2.3 1
30 Hope Smith 12 Kennedy -la 18.74 2.3 1
31 Jasmine Smith 12 Quartz Hill 19.25 2.3 1
32 Tierra Evan 10 Poly (Lb) 19.45 3.0 3
33 Jenevieve Choy 11 Fountain Val 19.48 1.2 2
34 Kathryn Berzas 11 Mayfield 19.71 2.3 1
35 Brianna Olebode 11 Poly (Lb) 19.89 2.3 4
36 Margot MelDeFontenay 11 Mira Costa 20.22 1.2 2
37 Deja Alexis 10 Great Oak 20.45 1.2 2
38 Victoria Cogswell 11 Downey -ss 22.03 1.2 2
39 Alissa Dredd 12 Golden Valle 23.28 2.3 1
Event 23 Boys 110 Meter Hurdles Frosh/Soph
===============================================================================
Name Year School Finals Wind H# Points
===============================================================================
1 Jevon Hill 10 Fountain Val 16.05 2.3 4 10
2 Cody Kallenbach 10 Mira Costa 16.38 2.3 4 9
3 David Holmes 9 Agoura 16.91 2.3 4 8
4 David Straw 10 Fountain Val 17.49 2.3 4 7
5 Donnie Marion 10 Fountain Val 17.53 2.3 4 6
6 Samuel Valliere 10 South Torran 18.64 4.2 3 5
7 Ethan Klein 10 West Ranch 18.90 4.2 3 4
8 Mendoza Dillion 10 Carson 18.96 2.8 2 3
9 Sean Copeland 10 Great Oak 19.16 2.9 1 2
10 Jaryn Santos 10 West Ranch 19.29 2.8 2 1
11 Nathan Ladabouche 10 Redondo Unio 19.45 2.9 1
12 Chase Shirk 9 Upland 19.61 4.2 3
13 Zach Herber 10 Great Oak 19.73 2.9 1
14 Joshua Molina 10 North Torran 20.28 2.8 2
15 Alexander Maculam 10 North Torran 20.94 2.9 1 20.932
16 Christian Ferrandino 10 Quartz Hill 20.94 2.9 1 20.938
17 Calvin Maniago 10 Downey -ss 20.95 2.9 1
18 Darrick Knighten 9 Upland 20.97 4.2 3
19 Trevor Loe 9 El Segundo 21.15 2.8 2
20 Nathan Mendoza 10 Redlands 21.23 2.8 2
21 Shane Boyle 9 West Ranch 21.36 2.8 2
22 Alex Sanchez 10 Downey -ss 21.45 2.9 1
23 Angelo Pacheco 11 El Segundo 21.62 4.2 3
24 Jauquin Jean 9 Bellflower 22.23 2.8 2
25 Ansh Trivedi 10 Ayala 22.47 4.2 3
26 Daniel Chorn 10 Beverly Hill 23.34 4.2 3
27 Nicholas Maculam 10 North Torran 24.93 2.9 1
Event 24 Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===============================================================================
Name Year School Finals Wind H# Points
===============================================================================
1 Jose Rubio 11 Los Alamitos 15.13 2.8 4 10
2 Anthony Johnson 11 Poly (Lb) 15.30 1.7 5 9
3 Nathan Willoughby 11 Fountain Val 15.45 1.7 5 8
4 Luis Cisneros 12 Ayala 15.62 2.8 4 7
5 James Ryczanowski 11 Mira Costa 15.70 2.8 4 6
6 Dakhari Douglas 11 Dorsey 15.71 1.7 5 5
7 Elias Ghazlani 12 Fountain Val 15.76 1.7 5 4
8 Giovani Trejos 11 Loyola 15.83 2.8 4 3
9 Nathan Ray 12 Golden Valle 15.85 2.8 4 2
10 Josh Vargas 12 North Torran 15.93 1.7 5 1
11 Demetrious Douglas 11 Dorsey 16.03 4.2 3
12 Sean Suddoth 12 Redondo Unio 16.04 2.8 4
13 Fabien Franch-Love 12 Mira Costa 16.06 4.2 3
14 Adam Grizzle 11 Redlands 16.08 4.2 3
15 Stanley Wu 12 Beverly Hill 16.11 4.2 3
16 Vincent Woodard 11 Carson 16.25 3.2 2
17 Jeffrey Clancy 11 Clovis North 16.36 4.2 3
18 Taylor Hauenstein 11 Great Oak 16.38 4.2 3
19 Steven Imes 11 Agoura 16.41 3.2 2
20 Jeremiah Ruger 11 Great Oak 16.42 2.8 4
21 Chris Mathews 11 Poly (Pas) 16.65 3.2 2
22 Nimat Azeez 11 Roosevelt -S 17.26 3.2 2
23 Jayson Calulot 10 Eagle Rock 17.36 4.2 3
24 Edgar Beas 11 Downey -ss 17.43 3.2 2
25 Sebastian D'Ambrosao 11 Loyola 17.48 4.2 3
26 Floyd Willis 12 Carson 17.55 2.8 4
27 Timothy Gordon 12 Quartz Hill 17.59 3.1 1
28 Chris Robinson 12 Bellflower 17.60 1.7 5
29 Jaland Green 11 Redondo Unio 17.74 1.7 5
30 Sean Morgan 11 Los Alamitos 18.05 2.8 4
31 Joshua Gardea 12 Upland 18.26 1.7 5
32 Jordan Mitchell 12 North Torran 18.47 3.2 2
33 Joshua Ancheta 12 Eagle Rock 18.56 3.2 2
34 Ronald Koh 12 South Torran 18.96 3.1 1
35 Benjamin Cole 11 Kennedy -la 19.06 3.1 1
36 Christopher Greer 11 Roosevelt -S 19.20 3.1 1
37 Brandon Jackson 12 West Ranch 20.01 3.1 1
38 Jaron Cohen 12 West Ranch 20.25 3.1 1
39 Francisco Correa 11 Downey -ss 20.30 3.1 1
40 Dean Fonseca 11 Great Oak 20.88 4.2 3
-- Amari Heisser 12 Quartz Hill DQ 3.2 2
Event 25 Girls 400 Meter Dash Frosh/Soph
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Kolonnie Green 9 Great Oak 58.93 7 10
2 Alicia Chute 10 Mira Costa 1:00.75 7 9
3 Dominique Waters 10 Poly (Lb) 1:01.58 5 8
4 Brianna Rodriquez 10 Valencia (V) 1:01.79 5 7
5 London Lewis 9 Valencia (V) 1:01.80 7 6
6 Chaselyn Amos 9 Roosevelt -S 1:01.89 7 5
7 Samantha Whittle 9 Agoura 1:02.06 5 4
8 Christina Taylor 9 South Pasade 1:02.22 6 3
9 Ashley Hugasian 9 South Pasade 1:02.92 4 2 1:02.913
10 Cayley Whitman 10 South Pasade 1:02.92 6 1 1:02.917
11 Lisa Ransom 10 Fountain Val 1:03.27 6
12 Isabella Mendoza 10 Mayfield 1:03.61 6
13 Angela Ruiz 10 Nordhoff 1:03.75 3
14 Zyanya Young 9 Poly (Lb) 1:03.77 5
15 Preethy Abraham 10 South Torran 1:03.85 6
16 Kennedy Jackson 9 Redondo Unio 1:04.27 3
17 Mina Guevara-Goss 9 Upland 1:04.45 2
18 Danna Rosman 9 Beverly Hill 1:04.53 4
19 Grace Waterman 9 West Ranch 1:04.74 7
20 Katerina Plascencia 9 Mayfield 1:04.91 5
21 Annie Denning 9 Saugus 1:05.06 4
22 Natalie Ramirez 10 Warren 1:05.18 3
23 Autumn Moore 10 Valencia (V) 1:05.33 6
24 Brigitte Cung 9 Fountain Val 1:05.42 5
25 Courtnee Mason 9 Roosevelt -S 1:05.62 6
26 Dalie Young 10 Saugus 1:05.64 2
27 Arielle Guzman 9 Flintridge ( 1:05.89 6
28 Kaitlyn Jackson 10 Ayala 1:06.14 5
29 Daisy Quinonez 9 Downey -ss 1:06.39 1
30 Tahirih Andrews 9 Upland 1:06.83 1
31 Alexxa Riley 9 Mayfield 1:06.94 1
32 Zoe Hinton 10 Beverly Hill 1:07.12 2
33 Samantha Griffith 9 Agoura 1:07.68 7 1:07.671
34 Jillian Glickman 10 North Torran 1:07.68 1 1:07.680
35 Catherine Liner 9 Beverly Hill 1:07.80 4
36 Kimberly Marquez 9 Redlands 1:08.19 3
37 Juliet Petrisor 9 Palisades 1:08.54 1
38 Michelle Martinez 9 Palmdale 1:09.06 1
39 Jazmine Muratalla 9 Bellflower 1:09.07 5
40 Briana Upshur 10 Great Oak 1:09.29 2 1:09.287
41 Julianne Luna 10 Kennedy -la 1:09.29 1 1:09.290
42 Sara Navarro 10 Eagle Rock 1:09.79 2
43 Alena Chaney 9 Millikan 1:10.41 4
44 Jaylene Contreras 9 Millikan 1:10.52 3
45 M Hui 9 El Segundo 1:11.58 4
46 lari smith 10 Quartz Hill 1:11.66 3
47 Rebecca Salinas 9 Palmdale 1:12.09 1
48 Danielle Lopez 10 Eagle Rock 1:12.24 2
49 sierra boyd 10 Quartz Hill 1:13.12 2
50 Amy Baker 10 North Torran 1:13.23 1
51 Leilani Cooper 9 El Segundo 1:14.12 3
52 Caroline Wreszin 9 Flintridge ( 1:15.27 4
Event 26 Boys 400 Meter Dash Frosh/Soph
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Cory Payne 10 Cathedral 51.67 7 10
2 Andre Nieto 10 Mira Costa 52.26 7 9
3 Cameron Henderson 10 Carson 52.36 7 8
4 Page Makarios 10 Serra -ss 52.93 7 7
5 Mario Marsetti 10 Downey -ss 53.40 7 6
6 Taj Davis 9 Upland 53.51 6 5
7 Robert Compani 10 Ayala 53.85 2 4
8 Wolley Saga-Tuala 9 Cathedral 54.05 6 3
9 Dominick Badger 10 Poly (Lb) 54.41 3 2
10 Niles Reeves 10 Kennedy -la 54.53 7 1 54.528
11 Andre Butt 10 Carson 54.53 5 54.530
12 Peter Esparza 10 Bishop Amat 54.60 4
13 Justin Scalf 9 Bishop Amat 54.75 4
14 Conner Gore 10 Redondo Unio 54.78 3
15 Harrison Spencer 10 Clovis North 55.18 4
16 Jerrick Ennis 9 Notre Dame ( 55.56 5
17 Nickolas Mendes 9 Palisades 55.59 2
18 Stefan Fagundes 10 Upland 55.86 3
19 Isaiah Muro 10 Bishop Amat 56.06 4
20 Zaphyr Smalls 9 Valencia (V) 56.28 3
21 Aarron Coleman 10 Poly (Lb) 56.38 3
22 Isaiah Galloway 10 Fountain Val 56.42 6
23 Michael Spell 10 West Ranch 56.45 5
24 QuJuan Campbell 9 Millikan 56.50 1
25 Carl Wehba 10 Beverly Hill 56.78 2
26 Jacob Denison 10 Poly (Lb) 57.13 5
27 Richard Alfaro 10 Downey -ss 57.30 4
28 Ryan Barker 9 Redondo Unio 57.49 1
29 Antonio Marroquin 9 Valencia (V) 57.66 3
30 Shawn Lyon 10 El Segundo 57.75 7
31 Alfred Moore 10 Quartz Hill 57.84 2
32 Vince Reyes 10 Great Oak 57.91 1
33 Owen Yagle 9 Redondo Unio 58.01 1
34 Sean Magana 9 North Torran 58.11 2
35 Nicholas Hernandez 9 Ayala 58.12 1
36 Nikkolas Monteon 10 Quartz Hill 58.20 4
37 Justin Bailey 9 Millikan 58.30 6
38 Brandon Alberts 10 Notre Dame ( 58.51 5
39 Tim Barnes 9 Millikan 58.98 7
40 Cameron Caliboso 9 Upland 59.10 7
41 Ethan de Leon 9 Notre Dame ( 59.44 2
42 Daniel Pedroza-Perez 10 North Torran 59.50 1
43 Maxwell Clay 10 El Segundo 59.89 4
44 Jesse George 10 South Torran 1:00.38 6
45 Sean Browne 9 Flintridge ( 1:00.68 1
46 Colin Payne 10 Cathedral 1:00.81 3
47 Troy Watson 11 Palmdale 1:03.18 5
48 Ben Bril 9 Redondo Unio 1:03.20 1
49 Eros Romero 9 Bellflower 1:03.28 2
Event 27 Girls 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Ashley Willingham 12 Los Alamitos 55.86 7 10
2 Shamaya Flanagan 12 Quartz Hill 57.80 7 9
3 Autumn Wright 11 Carson 58.83 7 8
4 Gabrielle Ellis 9 Notre Dame ( 59.70 5 7
5 Hanna Barakat 11 Flintridge ( 59.87 2 6
6 Shilah Bedingfield 11 Quartz Hill 1:00.12 7 5
7 Chidera Nwude-Jacobs 11 Notre Dame ( 1:00.20 5 4
8 Danielle Scott 11 Poly (Lb) 1:00.30 5 3
9 Kenya Payne 9 Poly (Lb) 1:00.48 4 2
10 Karina Arevalo 10 Kennedy -la 1:01.26 3 1
11 Myan Elrington 12 Mira Costa 1:01.27 6
12 Elisha Salazar 10 Rancho Domin 1:01.45 7
13 Kennedi Atkins 11 Carson 1:01.49 6
14 Amari Smith 12 Franklin (El 1:01.70 7
15 Brittney Young 11 Canyon (Cc) 1:01.82 5
16 Nadia Babineaux 12 Quartz Hill 1:01.85 6
17 Seanna Nalbandyan 11 Canyon (Cc) 1:01.91 6
18 Nadiri Wilson 10 Millikan 1:01.92 4
19 Kendall Mesa 12 Valencia (V) 1:02.15 2
20 Orion Rodgers 12 Notre Dame ( 1:02.16 3
21 Natalie Mejia 9 Poly (Lb) 1:02.17 5
22 Laura Tidwell 12 Warren 1:02.21 4
23 Jennifer Nguyen 12 Fountain Val 1:02.44 2
24 Catherine Walz 12 El Segundo 1:02.49 3
25 Devin DeCoud 11 Gahr 1:02.58 1 1:02.575
26 Tajanell Strawder 11 Franklin (El 1:02.58 2 1:02.577
27 Haley Hulse 11 Kennedy -la 1:02.60 4
28 Chudney McGehee 10 Millikan 1:02.68 1
29 Sarah Workman 11 Great Oak 1:02.73 3
30 Nancy Stevens 11 Los Alamitos 1:02.86 3
31 Toni Carter 10 Dorsey 1:02.97 4
32 Kiairra Mack 10 Millikan 1:03.16 6
33 Caroline Desmet 11 Los Alamitos 1:03.34 4
34 Iesha Magallanes 12 Bishop Amat 1:03.38 6
35 Holly Hitchcock 11 Poly (Lb) 1:03.97 4
36 Hannah Andriuzzo 11 Mayfield 1:04.17 1
37 Genevieve Johnson 12 El Segundo 1:04.33 2
38 Gabby Johnson 12 Fountain Val 1:04.40 1
39 Mikayla Clark 12 South Torran 1:04.48 3
40 Reaundra Peoples 11 Dorsey 1:04.77 3
41 Alicia Hurst 11 Saugus 1:04.94 2
42 Destiny Stamps 10 Roosevelt -S 1:05.15 4
43 Evie Alberico 11 Bishop Amat 1:05.26 6
44 Arabella Cockeram 9 Redlands 1:06.80 1
45 Rebecca Stanley 12 Valencia (V) 1:06.88 2
46 Celeste Clink 9 Notre Dame ( 1:06.95 1
47 Yasaman Peyvandi 12 Downey -ss 1:07.65 1
48 Angelina Maldonado 11 Valencia (V) 1:07.67 3
49 Lisa Jones 12 Rancho Domin 1:11.58 4
Event 28 Boys 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Leo Lambert 12 Notre Dame ( 48.44 8 10
2 Chris Wilcox 12 Roosevelt -S 48.52 8 9
3 Zion Bowens 11 Poly (Lb) 49.28 7 8
4 Mark Nunez 11 Dorsey 49.41 7 7
5 Jaylen Stamps 12 Dorsey 50.19 8 6
6 Mahmoud Adams 11 Bullard 50.38 8 5
7 Jordan Tillis 11 Franklin (El 50.49 8 4
8 Jerone Jackson 12 Redondo Unio 50.57 7 3
9 Josh Cruz 11 Bishop Amat 50.78 8 2
10 Joe York 12 Nordhoff 50.87 6 1
11 Makahi Husband 12 Palisades 51.04 5
12 Shanal Mahaarachchi 12 Agoura 51.15 7
13 Brenton Westbrook 12 Mira Costa 51.23 8
14 Holden Edmondson 12 Los Alamitos 51.45 7
15 Alonso Davis 11 Gahr 51.55 7
16 Christian Williams 12 Agoura 51.62 6
17 Kaelin Humphrey 12 Poly (Lb) 51.79 3
18 Larry Hudson 11 Gahr 51.85 5
19 Nick Guajardo 10 Bishop Amat 51.99 3
20 Faris Babineaux 11 Quartz Hill 52.05 5
21 Daveron Jackson 12 Carson 52.49 7
22 Alex Rodriguez 11 Bishop Amat 52.59 2
23 Matthew Marende 11 Roosevelt -S 52.71 4
24 Johnny Padilla 11 Eagle Rock 52.74 5
25 Luke Doukakis 12 Valencia (V) 52.78 5
26 Jacob Garrett 11 Fountain Val 53.31 6
27 Christopher Simmons 9 Upland 53.39 1
28 Ashtin Fernandes 12 Fountain Val 53.41 5
29 Armando Padilla 11 Downey -ss 53.47 1
30 Marquel Angelo 12 Carson 53.53 6
31 Tariq Branche 12 North Torran 53.65 2
32 Kray Brady 12 Golden Valle 53.67 4
33 Moises Gonzalez 11 Poly (Lb) 53.93 3
34 David Kirchmeier 11 Mira Costa 53.96 6
35 Jordan Scott 11 Roosevelt -S 54.08 3
36 Robert Watkins 11 Roosevelt -S 54.27 4
37 Xavier Cortes 12 Millikan 54.34 4
38 Blake Beeler 12 Valencia (V) 54.35 8 54.341
39 Jesse Kuehn 10 Nordhoff 54.35 2 54.344
40 Taejon King 10 Franklin (El 54.46 3
41 Jay Escobar 11 Great Oak 54.64 1
42 Hudson Handel 12 Nordhoff 54.65 2
43 Steven Ramirez 11 Palmdale 54.81 7 54.805
44 Nicholas Prohaska 10 Redondo Unio 54.81 4 54.808
45 Elijah Hodge 11 Loyola 54.82 5
46 Zachary Lozano 11 Redlands 55.01 4 55.001
47 Emmanuel Enabulele 11 Loyola 55.01 6 55.008
48 Bryce Westbrook 12 Mira Costa 55.04 6
49 Graham Moffet 12 Loyola 55.11 5
50 Pete Imerb 11 Great Oak 55.31 2 55.306
51 McKellan Cook 11 West Ranch 55.31 1 55.307
52 Michael Williams 10 Redlands 55.54 4
53 Ameen Hakimianpour 12 Beverly Hill 55.83 3
54 Jackson Bartlett 12 Chadwick 55.88 1
55 Chigozi Obih 12 Ayala 56.11 2
56 Sebastian Padilla 12 Downey -ss 56.42 1
57 Jermain Herrera 10 Bellflower 56.79 3
58 Shane Wolf 11 South Torran 57.17 3
59 Brian Demby, Jr. 12 Millikan 57.23 2
60 Dion Taylor 12 Carson 57.30 4
61 Spencer Ruskowski 11 South Torran 57.53 2
62 Xavier Grant 11 Bellflower 58.68 1
63 Loveday Chibueze 10 Rancho Domin 59.57 1
Event 29 Girls 100 Meter Dash Frosh/Soph
===============================================================================
Name Year School Finals Wind H# Points
===============================================================================
1 Ashlee Arnold 9 Carson 12.80 3.7 8 10
2 Hailey Hunt 9 West Ranch 12.89 3.7 8 9
3 Brianna Robison 9 Poly (Lb) 13.09 2.5 4 8
4 Jaliyah Berkley 10 Valencia (V) 13.10 3.7 8 7 13.092
5 Maya Hollien 9 Notre Dame ( 13.10 3.7 8 6 13.098
6 megan morgan 10 Quartz Hill 13.18 2.2 7 5
7 Katelyn Patterson 10 South Torran 13.20 2.4 5 4
8 Erin King 10 North Torran 13.26 3.2 3 3
9 Ryan Smith 10 Redlands 13.30 1.6 6 2 13.293
10 Sophia Rojas 9 Notre Dame ( 13.30 3.2 3 1 13.295
11 Sophia Lizardi 10 Pacifica Chr 13.34 2.2 7 13.338
11 Simone Torregano 10 Ayala 13.34 3.2 3 13.338
13 Miranda Lee 10 Ayala 13.37 1.6 6
14 Faith Quintanar 9 Redlands 13.49 2.4 5
15 Juliana Anuakdo 9 Valencia (V) 13.51 2.2 7
16 Niara Brown 10 Palisades 13.52 2.9 2
17 Jill Taylor 9 Mayfield 13.56 2.9 2
18 Chiamaka Ikejiofor 9 Downey -ss 13.57 2.5 4
19 Kennedy Chavez 9 Fountain Val 13.60 3.2 3
20 Kelsey Bacon 9 West Ranch 13.64 3.7 8
21 Lilyan Garside 9 Palisades 13.72 2.9 2 13.712
22 Keara Long 10 Saugus 13.72 2.5 4 13.715
23 swarmae nunnery 10 Quartz Hill 13.75 3.7 8
24 Maddy Overstreet 10 Saugus 13.78 2.9 2
25 Charlize Ea 9 Eagle Rock 13.79 2.9 2
26 Alena Chaney 9 Millikan 13.85 1.6 6
27 Nia Dodd 10 Poly (Lb) 13.86 3.2 3
28 Mckenzie Westman 10 Eagle Rock 13.89 2.9 2
29 Remicia Germeille 9 El Segundo 13.96 3.2 1 13.951
30 Sophia Corbisiero 10 Flintridge ( 13.96 3.2 1 13.960
31 Evelyn Molebash 9 Flintridge ( 13.99 3.2 1 13.983
32 Lauren Guevara 10 South Pasade 13.99 2.4 5 13.988
33 McKenna Hunter 9 Fountain Val 14.03 2.5 4
34 Ashley Perez 9 Great Oak 14.07 3.2 3
35 Ejhane Jones 12 Palmdale 14.09 1.6 6
36 sarah rabb 9 Quartz Hill 14.10 2.2 7
37 Juliesa Padilla 9 Warren 14.11 2.4 5
38 Kira Brown 9 Notre Dame ( 14.15 2.5 4 14.144
39 Kennedy Kincherlow 9 Poly (Lb) 14.15 2.4 5 14.145
40 Macy Dimson 9 Chadwick 14.15 3.2 1 14.146
41 Alyssa Lutes 9 Pacifica Chr 14.27 3.2 3
42 Ashley Reamer 10 North Torran 14.30 2.9 2
43 Destiny Ayala 9 Redlands 14.32 2.4 5
44 Isis Johnson 9 Bellflower 14.45 3.2 1
45 Jocelyn Galloway 10 Downey -ss 14.49 3.2 3
46 Jazmine Muratalla 9 Bellflower 14.50 3.2 1
47 Aundrea Caldwell 9 Carson 14.64 2.5 4
48 Daniela Vilorio 9 Warren 14.79 2.4 5
49 Cameron Willis 9 Carson 14.83 2.5 4 14.826
50 Marissa Perez 10 Mayfield 14.83 1.6 6 14.828
51 Brianna Incontro 10 Upland 14.89 3.2 3
52 Sarah Smith 10 Beverly Hill 15.01 1.6 6
53 Mahkaia Lee 9 Redondo Unio 15.10 2.5 4
54 Jordyn Everett 9 Upland 15.12 2.4 5
55 M Hui 9 El Segundo 15.26 3.2 1
56 Lily Kilpatrick 9 Flintridge ( 15.37 3.2 1
57 Alexa Schwake 9 Chadwick 15.64 3.2 1
58 Elisa Bass 10 South Torran 16.55 2.9 2
Event 30 Boys 100 Meter Dash Frosh/Soph
===============================================================================
Name Year School Finals Wind H# Points
===============================================================================
1 Cory Payne 10 Cathedral 11.30 4.1 8 10
2 Niles Reeves 10 Kennedy -la 11.48 2.6 6 9
3 Justin Fong 9 Poly (Pas) 11.51 1.7 4 8
4 Charles Mincy Jr 9 Dorsey 11.52 4.1 8 7
5 Braedin Hoffman 9 Roosevelt -S 11.55 4.1 8 6
6 Giannis Michailides 10 Clovis North 11.59 1.7 4 5 11.582
7 Kishaun Sykes 9 Fountain Val 11.59 4.1 8 4 11.583
8 Sean Marshall 10 Poly (Lb) 11.59 2.6 6 3 11.585
9 Syrus Collins 10 Fountain Val 11.62 2.6 6 2
10 Jaylen Sargent 9 Alemany 11.64 1.7 4 1 11.637
11 Ryan Fiorito 10 Mira Costa 11.64 2.6 5 11.640
12 Ali Pringle 9 Cathedral 11.65 4.1 8
13 Josh Tellez 10 Fountain Val 11.66 4.3 7
14 Taj Davis 9 Upland 11.67 4.1 8
15 Robert Compani 10 Ayala 11.68 2.6 5
16 Dion Bascom 9 Dorsey 11.70 4.3 7
17 Dyllan Wright 9 Cathedral 11.71 2.6 5 11.702
18 Matthew Thaler 9 Notre Dame ( 11.71 2.6 6 11.706
19 Nathan Bustus 10 Loyola 11.71 4.1 8 11.707
20 Malik Goss 10 Upland 11.77 4.3 7 11.764
21 Xavier Martin 9 Poly (Lb) 11.77 2.6 3 11.765
22 Eros Romero 9 Bellflower 11.79 3.0 2 11.782
23 Rayne Camden 10 Palisades 11.79 4.3 7 11.786
24 Nazar Bombata 10 Notre Dame ( 11.83 4.3 7
25 Jaden Wade 9 Poly (Lb) 11.88 1.7 4 11.872
26 Christian Wood 10 Clovis North 11.88 3.0 2 11.874
27 Kai Hirai 10 South Torran 11.89 2.6 3 11.882
28 Jose Puyat 9 Ayala 11.89 1.7 4 11.889
29 Jordan Jones 9 North Torran 11.91 2.6 5
30 Lucas Anotado 10 Roosevelt -S 11.94 4.3 7 11.932
31 Rayen Strasser 10 Quartz Hill 11.94 2.6 6 11.939
32 Brendan Fong 9 Poly (Pas) 11.96 2.6 3
33 Khaleeb Webb 10 Alemany 12.01 1.7 4
34 Taeseong Kim 9 Redondo Unio 12.02 3.4 1
35 Matt Hoskins 9 Bishop Amat 12.03 2.6 5
36 McKel Broussard 9 Notre Dame ( 12.06 2.6 5 12.052
37 Brian Djarbri 10 Redondo Unio 12.06 2.6 3 12.059
38 Evan Fisette 9 Quartz Hill 12.07 1.7 4
39 Tyree Meeks 9 Upland 12.08 2.6 5
40 Chris Lopez 9 Bishop Amat 12.10 4.3 7
41 Chad Taylor 10 South Torran 12.12 3.0 2
42 Jacob Harris 10 North Torran 12.13 2.6 3 12.126
43 Neko Scott 10 Cathedral 12.13 4.3 7 12.129
44 Baraq Ross 10 Downey -ss 12.15 4.1 8
45 Naheim Banks 9 Bellflower 12.24 2.6 3
46 Zito De Boer 10 Redondo Unio 12.28 3.4 1
47 Noah Lopez 10 Downey -ss 12.29 4.1 8
48 Drake Presto 9 Great Oak 12.35 2.6 6
49 QuJuan Campbell 9 Millikan 12.36 2.6 3 12.353
50 David Malone 9 Chadwick 12.36 3.4 1 12.355
51 Austin Kaplan 10 West Ranch 12.38 3.0 2 12.373
52 Rodney Woods 10 Palmdale 12.38 3.0 2 12.378
53 Konnor Ciullo 9 Great Oak 12.40 1.7 4
54 Kai Aguila 10 Eagle Rock 12.42 3.4 1
55 Justin Bailey 9 Millikan 12.43 2.6 3 12.422
56 Miguel Guillen 10 Downey -ss 12.43 3.0 2 12.428
57 Kenny Cillins 9 Bishop Amat 12.49 2.6 5
58 Cooper Roth 9 Mira Costa 12.50 2.6 3
59 Monai Chanon 10 West Ranch 12.57 3.0 2
60 Ritchie Aguirre 10 Eagle Rock 12.58 3.0 2
61 Andrew Roland 9 Palmdale 12.74 3.4 1 12.739
62 Kameron Wilson 9 Palmdale 12.74 3.0 2 12.740
63 Quamae Jean 10 Bellflower 12.78 2.6 6
64 Jordan Lee 9 Beverly Hill 12.83 3.4 1
65 Alex Smith 10 Flintridge ( 12.92 3.4 1
66 Cameron Davis 9 Upland 13.90 2.6 6
Event 31 Girls 100 Meter Dash Varsity
===============================================================================
Name Year School Finals Wind H# Points
===============================================================================
1 Ariyonna Augustine 10 Poly (Lb) 11.71 2.0 10 10
2 Kaelin Roberts 11 Carson 11.74 2.0 9 9
3 Sissy Farmer 12 Notre Dame ( 11.95 2.0 10 8
4 Naiah Boardingham 12 El Camino Re 12.08 2.0 9 7
5 Azaria Hill 12 Golden Valle 12.11 2.0 10 6 12.105
6 Kierra Davis 12 Upland 12.11 2.0 10 5 12.106
7 Madison Golden 12 Serra -ss 12.27 2.0 10 4
8 Jada Hicks 10 Upland 12.29 2.0 10 3
9 Malia Green 9 Notre Dame ( 12.47 NWI 7 2
10 Tiona Roberts 10 Roosevelt -S 12.52 2.0 9 1
11 Indica Showell 10 Redondo Unio 12.53 NWI 7
12 Kennedy Williams 11 Redondo Unio 12.54 1.8 8
13 Jaylah Herron 10 Mira Costa 12.61 1.8 8
14 Kayla Pickens 12 Serra -ss 12.62 2.0 9
15 Queen Okoh 9 Palisades 12.66 3.4 4
16 Jalyn Walker 10 Carson 12.67 1.8 8
17 Cora Davis 11 Fountain Val 12.68 NWI 7
18 Kyara Dixon 9 Alemany 12.74 3.4 4
19 Hanna Barakat 11 Flintridge ( 12.76 NWI 3
20 Kennedy Smith 10 Upland 12.77 1.8 8
21 Ciynamon Stevenson 12 Great Oak 12.79 2.0 9
22 DaJahnae Jackson 9 Alemany 12.82 3.4 4
23 Chudney McGehee 10 Millikan 12.86 1.8 8
24 Emily Yohnka 11 Notre Dame ( 12.90 3.4 5
25 Alonna Davis 10 Bellflower 12.91 2.1 1
26 Jali Barret 12 Poly (Lb) 12.95 1.5 6
27 Jaelyn Predium 9 Poly (Lb) 12.96 1.5 6
28 Nadiri Wilson 10 Millikan 12.99 NWI 7
29 Ejiro Agege 11 Palisades 13.01 4.2 2
30 Kendal Lake 12 Palisades 13.03 2.0 9 13.021
31 Chandra Atkinson 9 Millikan 13.03 1.8 8 13.023
32 Aaliyah Graves 10 Mira Costa 13.05 1.5 6
33 Kiairra Mack 10 Millikan 13.08 NWI 7
34 Precious Akinrimisi 11 Rancho Domin 13.09 3.4 5
35 Tyra Sowell 11 Carson 13.11 NWI 7
36 Jessica Lopez 11 Poly (Pas) 13.14 3.4 5
37 Jordan Robinson 10 Notre Dame ( 13.15 1.5 6
38 Keashon Foster 11 Canyon (Cc) 13.19 1.5 6 13.184
39 Lisa Rastogi 12 Fountain Val 13.19 1.5 6 13.190
40 Cheyenne Cheshier 11 Valencia (V) 13.21 1.5 6 13.203
41 Adwoa Akyianu 11 Franklin (El 13.21 3.4 5 13.208
42 Keiana Wooten 10 Palmdale 13.29 2.0 10
43 Ryan Jackson 12 Ayala 13.30 3.4 4
44 Kayla Potrykus 10 Saugus 13.31 2.1 1
45 Soriya Haywood 11 North Torran 13.37 4.2 2
46 Juliette Hurtado 11 Warren 13.40 4.2 2
47 Alicia Hurst 11 Saugus 13.43 2.1 1
48 Omolara Ajose 12 Downey -ss 13.44 4.2 2
49 Blake Bouligny 12 Eagle Rock 13.48 4.2 2
50 Nahla Hendricks 10 El Segundo 13.49 NWI 3
51 Kayla Thomas 10 Gahr 13.65 NWI 3
52 Taylor Armijo 12 El Segundo 13.74 3.4 4
53 Joselyn Alejos 12 Downey -ss 13.79 NWI 3
54 Kathryn Berzas 11 Mayfield 13.81 NWI 3
55 Kristina Bong 9 Great Oak 13.83 NWI 3
56 Brianna Johnson 10 Palmdale 13.86 1.8 8 13.852
57 Rosemary Montes 12 Bishop Amat 13.86 3.4 4 13.858
58 Kamyia Bell 11 Warren 14.04 4.2 2
59 Brooke Coleman 12 North Torran 14.13 2.1 1
60 Melaney Bonilla 11 Warren 14.17 NWI 3
61 Aaszah Moore 10 Palmdale 14.25 1.8 8
62 Reme Tiglo 11 Eagle Rock 14.29 2.1 1
63 Natalie Campos 12 Warren 14.43 4.2 2
64 Maddie Davis 11 Chadwick 14.65 2.1 1
65 Breauna Fitchew 12 Serra -ss 14.97 NWI 7
Event 32 Boys 100 Meter Dash Varsity
===============================================================================
Name Year School Finals Wind H# Points
===============================================================================
1 Diego-Williams Isaiah 12 Serra -ss 10.61 2.2 10 10
2 Diab Davis 12 Alemany 10.77 2.2 10 9
3 Tyler Asemota 11 Notre Dame ( 10.81 2.2 10 8
4 Tyrin Wells 12 Upland 10.85 2.2 10 7
5 Ahmed Amaar 12 Redlands 10.86 2.2 10 6
6 Charles Williams 12 Bullard 10.88 2.2 10 5 10.873
7 Antwoine Williams 11 Dorsey 10.88 3.1 9 4 10.880
8 Eric Renfroe 11 Gahr 10.94 3.1 9 3 10.932
9 Raynard Beckham 12 Palisades 10.94 5.3 7 2 10.940
10 Arrun Palacio 11 Dorsey 11.03 2.9 8 1
11 Jacob Gasser 12 Los Alamitos 11.04 3.9 6
12 Tyquan Perry 11 Dorsey 11.05 3.1 9
13 Raehaan Poonja 12 Beverly Hill 11.07 3.1 9
14 Omari Williams 10 Dorsey 11.19 2.9 8
15 Luis Eusebi 12 Saugus 11.21 3.3 3
16 Conner Holcomb 12 Canyon (Cc) 11.23 3.1 9
17 Geordon Porter 10 Upland 11.24 3.1 9
18 Khalid Taylor 11 Notre Dame ( 11.25 2.9 8 11.244
19 Anthony Mullins 11 Gahr 11.25 3.0 4 11.248
20 Brandon Torres 12 Bishop Amat 11.28 4.7 2
21 Steven Arrington 11 Canyon (Cc) 11.30 2.9 8
22 Mikiah Azarcon 12 Bishop Amat 11.32 3.3 3 11.317
23 Kyle Oden 12 Loyola 11.32 3.1 9 11.320
24 Tyler Coffman 12 Los Alamitos 11.33 5.3 7
25 Cayden Dunn 11 Alemany 11.35 3.9 6
26 Pluria Marshall 10 Mira Costa 11.36 3.9 6 11.356
26 Brian Barry 12 Alemany 11.36 3.9 6 11.356
28 Kyle Alvano 11 Ayala 11.37 4.7 2
29 Collin Maloof 11 West Ranch 11.42 2.9 8 11.416
30 Jeremy Polizzi 11 Bellflower 11.42 2.2 10 11.417
31 Xavier Cortes 12 Millikan 11.43 5.3 7
32 Aries Loeza 11 Franklin (El 11.44 3.0 4 11.431
33 Jack Webster 11 Loyola 11.44 3.0 4 11.436
34 Malone Deion 11 Serra -ss 11.45 3.0 5
35 Xavier Salas 12 Downey -ss 11.47 4.7 2
36 Nick Malone 12 Fountain Val 11.49 2.9 8
37 Josiah Sheffie 12 Loyola 11.50 5.3 7
38 Chris Kojin 11 Valencia (V) 11.51 3.0 4
39 Austin Williams 12 Notre Dame ( 11.52 2.9 8
40 Amir Bishop 11 Saugus 11.58 4.7 2
41 Dakari Guerra 12 Millikan 11.59 5.3 7
42 Tariq Harness 11 Poly (Lb) 11.60 2.2 10 11.592
43 Aaron Shampklin 11 Poly (Lb) 11.60 3.1 9 11.597
44 Malachi Tolliver 10 Poly (Lb) 11.61 3.0 5 11.607
44 Kaelynn Lamothe 11 Palisades 11.61 3.0 5 11.607
46 Jaden Allen 11 Redondo Unio 11.62 2.2 1
47 Ari Harris 12 Carson 11.65 3.0 5
48 Tony Shar 10 Mira Costa 11.70 3.0 4 11.695
49 Brandon Ranney 12 South Torran 11.70 4.7 2 11.700
50 Nathan Frisett 12 Quartz Hill 11.74 2.2 1
51 Raphael Adedigba 11 Rancho Domin 11.75 3.0 4 11.743
52 Evan Wong 12 Mira Costa 11.75 3.0 5 11.748
53 Justin Montes 11 Eagle Rock 11.77 2.2 1 11.767
54 Ryan Armalin 12 Redondo Unio 11.77 5.3 7 11.768
55 Anthony Mossessian 11 Fountain Val 11.83 3.0 4
56 Anthony Zuanich 9 Redondo Unio 11.84 2.2 1
57 Jamar Berkley 12 Valencia (V) 11.92 3.0 5
58 Mya Davis 9 West Ranch 11.95 2.2 1 11.948
58 Nick Benson 11 Chadwick 11.95 3.3 3 11.948
60 Quinn Campos 10 Ayala 11.96 2.2 1
61 Brian Demby, Jr. 12 Millikan 11.98 3.9 6
62 Tristan Collier 11 Great Oak 11.99 3.0 5
63 Darryl McCauley 11 Poly (Lb) 12.01 2.9 8
64 Joshua Laeda 11 Eagle Rock 12.07 2.2 1
65 Jeremy Washington 11 Carson 12.22 3.0 4
66 Joshua Cooper 11 Downey -ss 12.44 3.9 6
67 Michael Hughley 12 Rancho Domin 12.52 3.3 3
68 De'Shawn Littleton 12 Carson 12.62 3.9 6
69 Nelson Newman 11 Beverly Hill 12.85 3.3 3
-- Eric Vivanco 12 Upland FS 3.1 9
-- Christopher Simmons 12 Palmdale FS 2.9 8
Event 33 Girls 800 Sprint Medley Frosh/Soph
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Great Oak 1:55.70 2 10
2 Los Alamitos 1:58.18 2 9
3 South Pasadena 1:58.57 2 8
4 Fountain Valley 1:58.78 2 7
5 South Torrance 2:00.61 1 6
6 Redondo Union 2:00.67 1 5
7 Mayfield 2:02.47 1 4
8 Downey -ss 2:04.02 1 3
9 Flintridge (Prs) 2:04.68 1 2
10 Palisades 2:04.71 2 1
11 Carson 2:07.30 2
12 Palmdale 2:09.34 2
13 El Segundo 2:09.78 1
14 Upland 2:13.76 2
15 West Ranch 2:16.49 2
16 Bellflower 2:17.95 1
Event 34 Boys 800 Sprint Medley Frosh/Soph
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Cathedral 1:40.77 2 10
2 Fountain Valley 1:41.54 2 9
3 Great Oak 1:41.63 2 8
4 Canyon (Cc) 1:43.03 2 7
5 Poly (Lb) 1:43.41 2 6
6 West Ranch 1:43.49 1 5
7 Downey -ss 1:43.71 2 4
8 Upland 1:43.81 1 3
9 Serra -ss 1:43.95 1 2
10 Quartz Hill 1:44.85 1 1
11 Redondo Union 1:46.05 2
12 South Torrance 1:46.13 1
13 El Segundo 1:49.44 2
14 Flintridge (Prs) 1:49.56 1
15 Palmdale 1:52.65 1
16 Beverly Hills 1:55.15 1
17 Palisades 1:55.84 1
Event 35 Girls 800 Sprint Medley Varsity
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Carson 1:46.16 2 10
2 Los Alamitos 1:52.01 2 9
3 Canyon (Cc) 1:52.25 2 8
4 Rancho Dominguez Prep 1:52.51 2 7
5 Great Oak 1:54.37 2 6
6 El Segundo 1:55.37 1 5
7 Poly (Lb) 1:56.50 2 4
8 Mayfield 1:57.01 1 3
9 Redondo Union 1:59.54 2 2
10 Downey -ss 2:00.09 1 1
11 Bellflower 2:01.84 1
12 Palisades 2:02.29 1
13 Palmdale 2:04.42 2
14 South Torrance 2:08.87 1
Event 36 Boys 800 Sprint Medley Varsity
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Great Oak 1:34.96 1 10
2 Serra -ss 1:35.23 1 9
3 Upland 1:35.64 2 8
4 Dorsey 1:36.12 2 7
5 Los Alamitos 1:36.26 2 6
6 Canyon (Cc) 1:36.58 2 5
7 Loyola 1:39.88 2 4
8 Redondo Union 1:40.73 2 3
9 Downey -ss 1:41.83 1 2
10 El Segundo 1:47.81 2 1
11 Rancho Dominguez Prep 1:48.34 1
12 Los Alamitos 'B' 1:53.79 1
Event 37 Girls 800 Meter Run Frosh/Soph
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Alexis Ford 9 Roosevelt -S 2:23.03 3 10
2 Savannah Ek 9 Great Oak 2:24.87 3 9
3 Lily Reasner 10 Pacifica Chr 2:27.94 3 8
4 Rini Perencsik 9 Redlands 2:29.07 3 7
5 Ericka Burgess 10 Great Oak 2:29.47 3 6
6 Dana Forcadi 10 Redondo Unio 2:30.25 3 5
7 Julia Selth 10 Redondo Unio 2:30.27 3 4
8 Kristen Walker 10 Valencia (V) 2:31.37 3 3
9 Elizabeth Rene 9 Palisades 2:32.05 3 2
10 Nikki Fulcomer 9 El Segundo 2:34.71 2 1
11 Grace Hoffman 10 El Segundo 2:35.88 2
12 Zoe Camporaso 10 Palisades 2:35.94 2
13 Preethy Abraham 10 South Torran 2:35.99 3
14 Skylar Smith 9 Palisades 2:36.48 2
15 Gabriella Lee 9 El Segundo 2:36.51 2
16 Katelyn Zabaleta 10 Redlands 2:37.57 3
17 Gillian Roy 9 Notre Dame ( 2:38.23 3
18 Kelsey Hopkins 10 Agoura 2:38.53 2
19 Valentina Dettmer 9 Great Oak 2:38.80 3
20 Elizabeth Bock 9 South Pasade 2:39.04 3
21 lari smith 10 Quartz Hill 2:39.17 1
22 Cynthia Medina 10 Bellflower 2:39.53 2
23 Elisa Gonzalez 9 Mayfield 2:39.68 1
24 Brianna Rodriquez 10 Valencia (V) 2:39.79 1
25 Skyler Fesagaiga 9 Redondo Unio 2:40.24 2
26 Poorvi Gorripati 9 Redondo Unio 2:40.52 1
27 Paloma Veloz 9 Redondo Unio 2:40.54 1
28 Bailey Wu 10 South Pasade 2:40.76 2
29 Nicole Tchounga 10 Redondo Unio 2:40.94 2
30 Ashley Huang 10 South Torran 2:41.18 2
31 sierra boyd 10 Quartz Hill 2:41.24 2
32 Tyler Langley 10 Notre Dame ( 2:41.56 3
33 Natalie Gutierrez 9 Quartz Hill 2:42.28 3
34 London Lewis 9 Valencia (V) 2:42.61 3
35 Daisy Rodriguez 9 Warren 2:43.06 1
36 Ellie Price 10 Valencia (V) 2:43.81 3
37 Jennifer Young 9 North Torran 2:43.86 1
38 Alyana Verfaillie 9 El Segundo 2:44.34 1
39 Lena Yost 10 Redondo Unio 2:45.90 2
40 Jenna Vega 10 Warren 2:47.97 1
41 Elysee Vielma 9 Mayfield 2:48.07 1
42 Ali Marez 9 Eagle Rock 2:48.56 2
43 Stephanie Gonzalez 9 Warren 2:50.07 1
44 Marissa Lule 10 Warren 2:50.23 1
45 Alannha Sanchez 9 Bellflower 2:51.13 1
46 Mackenzie Bishop 9 Great Oak 2:51.32 1
47 Shaina Simental 9 Eagle Rock 2:53.67 1
48 Maya Harris 10 Agoura 2:56.34 1
49 Jasmine Topete 9 Bellflower 2:57.61 1
50 Angela Ocampo 10 Redlands 3:01.63 2
Event 38 Boys 800 Meter Run Frosh/Soph
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Juan Enciso 10 Saugus 2:05.12 3 10
2 Wolley Saga-Tuala 9 Cathedral 2:05.64 3 9
3 Noah Kawashiri 10 South Torran 2:06.59 3 8
4 Matthew Morillas 10 Clovis North 2:06.64 2 7
5 Iman Khadir 10 Great Oak 2:06.93 3 6
6 Brandon Miyakoshi 10 Loyola 2:07.02 3 5
7 Farooq Tariq 10 Redondo Unio 2:07.63 3 4
8 Ryan Shields 9 Great Oak 2:08.77 3 3
9 Tanner Earl 10 Bullard 2:09.03 2 2
10 Connor Taylor 9 Redlands 2:09.22 3 1
11 Dawit Abebe 10 North Torran 2:09.31 3
12 Adan Castellanos 10 Warren 2:09.86 3
13 Joey Reed 10 Palisades 2:10.42 3
14 Justin Velarde 10 Great Oak 2:10.74 3
15 Ariel Rodriguez 9 Redondo Unio 2:10.84 2
16 David Salazar 9 Cathedral 2:11.13 2
17 Alberto Aguilar 10 Redondo Unio 2:11.19 2
18 Mario Rodriguez 10 Warren 2:11.65 2
19 Finn Cawley 10 Palisades 2:11.84 3
20 David McAndrews 10 Loyola 2:11.89 3
21 Lean Aguilar 10 Saugus 2:12.51 3
22 Jason Martinez 10 Warren 2:12.97 1
23 Andrew Garcia 9 Redlands 2:13.18 1
24 Juan Audetat 10 Warren 2:13.50 2
25 Ronald Munoz 10 Gahr 2:13.51 1
26 Elias Geisler 10 Quartz Hill 2:14.31 1
27 Isaish Seidman 9 West Ranch 2:14.49 2
28 Sean Ruescher 10 Quartz Hill 2:14.87 2
29 Dylan Baird 10 Redondo Unio 2:14.91 1
30 Jack Aubele 10 South Torran 2:14.96 3
31 Oscar Gagne 10 Palisades 2:15.30 2
32 Joshua Wilcox 9 Roosevelt -S 2:15.60 2
33 Liam Jamieson 10 Loyola 2:16.12 3
34 Francesco Fortunell 9 South Pasade 2:16.29 1
35 Kyle Icban 10 Great Oak 2:16.48 1
36 Antonio Munoz 9 Warren 2:16.84 2
37 Sergio Salas 10 Downey -ss 2:17.13 1
38 Ethan Moutes 9 Flintridge ( 2:17.25 1
39 Sam Villagas 10 Cathedral 2:17.26 2
40 Kristian Rascon 9 Saugus 2:17.41 2
41 Peter Burschinger 11 Loyola 2:17.48 2
42 Mason Ratkovich 9 Loyola 2:17.65 3
43 Myles Maxie 10 Upland 2:17.70 1
44 Kristofer Hammon 10 Agoura 2:17.82 1
45 Kyle Mecheri 10 Beverly Hill 2:17.86 2
46 Jake Rockford 10 Saugus 2:18.22 3
47 Evan Brown 10 Redondo Unio 2:18.81 2
48 Joshua Ma 10 Loyola 2:18.90 3
49 Dominic Casillas 9 Saugus 2:18.98 2
50 Mikey Burson 10 Saugus 2:19.07 2
51 Geoffrey Morino 9 Ayala 2:19.24 1
52 Mason Wolfe 10 Valencia (V) 2:19.59 1
53 Evan Bates 9 West Ranch 2:20.29 1
54 Jose Valdez 9 Great Oak 2:20.50 1
55 Turner Humphrey 9 Redlands 2:23.88 1
56 Abel Venegas 9 Warren 2:26.57 2
57 Ryley Welch 9 Ayala 2:27.95 1
58 Josh Kraus 9 Great Oak 2:28.08 1
Event 39 Girls 800 Meter Run Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Cassie Durgy 11 Huntington Beach 2:12.12 4 10
2 Jacquelyn Hill 11 Etiwanda 2:12.60 4 9
3 Bailey Pate 11 West Ranch 2:15.26 4 8
4 Destiny Collins 12 Great Oak 2:16.05 4 7
5 Kalea Ibarra 10 Poly (Riv) 2:16.10 4 6
6 Trinity Leonard 11 Redondo Unio 2:17.85 4 5
7 Kiyena Beatty 11 Great Oak 2:18.06 4 4
8 Olivia Adelman 12 Nordhoff 2:19.67 4 3
9 Jessica Gallardo 12 Bishop Amat 2:19.86 4 2
10 Siobhan Rubio 12 West Ranch 2:20.01 4 1
11 Kara Smith 10 Franklin (El 2:20.65 4
12 Ally Talpash 11 Great Oak 2:20.96 4
13 Sophia Hoelzel 9 West Ranch 2:22.13 4
14 Michelle McIntosh 11 Great Oak 2:22.20 4
15 Sierra Valenzuela 12 Poly (Riv) 2:22.86 3
16 Chloe Sharp 10 Clovis North 2:22.91 3
17 Syndey Tullai 12 Ayala 2:22.95 4
18 Taylor Lawson 12 Great Oak 2:23.01 4
19 Shelbi Schauble 9 West Ranch 2:23.65 3
20 Carlota Conant 11 Warren 2:23.69 4
21 Lauren Lienau 11 Clovis North 2:23.72 3
22 Kaylee Saville 12 Great Oak 2:24.16 3
23 Isabelle Swanson 10 Redlands 2:24.18 3
24 Emma Bahr 12 Saugus 2:24.73 3
25 kelsey ruiz 10 Quartz Hill 2:25.36 4
26 Stephany Estrada 12 West Ranch 2:26.40 3
27 Janeane Hernandez 12 Warren 2:27.67 3
28 Katie Aguilar 10 Redlands 2:27.97 2
29 Emma Holmes 12 South Torran 2:29.10 2
30 Peyton Washington 9 West Ranch 2:29.54 3
31 Bronwyn Bunnell 12 San Pedro 2:30.37 4
32 Nicole Figueroa 11 Palisades 2:31.24 3
33 Gabby Johnson 12 Fountain Val 2:31.38 3
34 Megan Neumann 10 Torrance 2:31.86 2
35 Brianna Harmon 10 El Segundo 2:32.45 1
36 Greta Jursch 11 Agoura 2:32.70 1
37 Elsa Delgado 11 Downey -ss 2:33.15 1
38 Amy Marshall 11 Agoura 2:33.49 4
39 Sabrine Elfarissi 11 El Segundo 2:33.78 1
40 Stephanie Puga 12 Downey -ss 2:33.91 2
41 Kiana Billot 12 Palisades 2:35.15 2 2:35.147
42 Angela Wang 12 San Marino 2:35.15 3 2:35.149
43 Andrea Marroquin 12 Valencia (V) 2:35.32 1
44 Natlie Faivre 11 El Segundo 2:35.63 1
45 Karina Arevalo 10 Kennedy -la 2:35.91 3
46 Erin Rodriquez 11 Valencia (V) 2:36.19 1
47 Maia Thomas 12 South Pasade 2:36.34 2
48 Marissa Langley 11 Flintridge ( 2:36.41 1
49 Alexa Ynfante 12 Eagle Rock 2:38.64 1
50 Michelle Wubben 11 Quartz Hill 2:38.66 2
51 Wendy Pelayo 12 Warren 2:38.80 1
52 Samantha Starling 11 Agoura 2:39.08 2
53 Betsy Lopez 12 Carson 2:39.30 1
54 Amanda Phillips 12 Valencia (V) 2:39.61 1
55 Kyanie Lopez 11 Redondo Unio 2:40.43 2
56 Mary Rose Hawkins 11 Mayfield 2:42.16 1
57 Paloma Camacho 11 Eagle Rock 2:42.86 1
58 Lauryn Ishida 11 North Torran 2:43.54 2
59 Samantha Will 12 Redondo Unio 2:43.64 1
60 Emily Gutierrez 11 Warren 2:43.69 1
61 Megan Roach 12 South Torran 2:46.33 2
62 Shelby Oyape 11 Redondo Unio 2:50.05 2
63 Erika Veloz 12 Redondo Unio 2:51.72 2
64 Toi Carter 9 Dorsey 3:00.48 2
Event 40 Boys 800 Meter Run Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Isaac Cortes 12 Great Oak 1:53.57 4 10 1:53.567
2 Cameron Kunde 12 Nordhoff 1:53.85 4 9
3 Spencer Dodds 12 Great Oak 1:54.79 4 8
4 Gavin Bradley 12 Ayala 1:56.13 4 7
5 Xolan Brown 12 Redlands 1:56.90 4 6
6 Ethan Comeaux 11 Redondo Unio 1:57.01 4 5
7 Anthony Chaidez 12 Notre Dame ( 1:57.71 4 4
8 Brennan Lagerstrom 12 Notre Dame ( 1:58.08 4 3
9 David Moreno 11 Quartz Hill 1:58.33 4 2
10 Xavier Weaver 11 Franklin (El 1:58.58 4 1
11 Romare Ashford 12 Cathedral 1:58.70 4
12 Justin Sherfey 11 West Ranch 1:58.77 3
13 Shane Martin 12 Loyola 1:58.91 4
14 Julian Thomas 11 Warren 1:59.00 3
15 Max Valadez 11 Alemany 1:59.61 4 1:59.604
16 Robbie Santoyo 12 Bishop Amat 1:59.61 3 1:53.566 1:59.606
17 Darren Wainer 12 Agoura 1:59.85 4
18 Miles Orme 12 Bullard 2:00.47 3
19 Matthew Sanchez 12 Warren 2:00.50 3
20 Dylan Majerus 11 Agoura 2:00.65 4
21 Jonathan Lee 11 Agoura 2:00.90 4
22 Nitai Chun 12 Loyola 2:01.67 3
23 Aidan Johnson 10 Poly (Lb) 2:01.79 3
24 Benjamin Tait 9 Redondo Unio 2:02.02 3
25 Matt Salas 11 Redlands 2:02.08 2
26 Nick Elias 12 Redondo Unio 2:02.29 3
27 Sam Pica 11 Valencia (V) 2:02.90 4
28 Hunter Parker 11 Palisades 2:02.92 3
29 Jackson Taylor 10 Roosevelt -S 2:03.18 3
30 Matthew Tibbitts 12 Great Oak 2:03.31 3
31 Alvin Yu 11 Great Oak 2:03.60 3
32 Ryan Wadhams 12 Redondo Unio 2:03.88 4
33 Cameron Brown 12 Poly (Lb) 2:03.93 3 2:03.927
34 Jake Carver 11 West Ranch 2:03.93 4 2:03.928
35 Jary Solis 12 Downey -ss 2:04.02 2
36 Josh Pattiz 12 Agoura 2:04.69 4
37 Shane Mahone 10 El Segundo 2:04.84 2
38 Amador Lagunas 12 South Pasade 2:05.01 2
39 Preston Pope 10 West Ranch 2:05.05 3
40 Alexander Perez 12 Quartz Hill 2:05.26 3
41 Wesley Bowen 11 Great Oak 2:05.49 4
42 Alfonso Gabriel 12 Warren 2:05.62 2
43 Shannon Turner 11 Eagle Rock 2:05.67 3
44 Jordan Henry 12 Canyon (Cc) 2:05.73 3
45 Nico Gonzalez 12 Loyola 2:06.01 1
46 Ben Hansen 11 Palisades 2:06.10 2
47 Jordan Burkhardt 11 Palisades 2:06.27 2
48 Alijah Maldonado 12 Ayala 2:06.52 2
49 Jack Arnold 11 West Ranch 2:06.75 2
50 Manuel Perez 12 Warren 2:07.23 2
51 Anthony Antonucci 12 Loyola 2:07.35 2
52 Timothy Sterkel 10 West Ranch 2:07.59 3
53 David Espinoza 12 South Pasade 2:08.06 1
54 Tristan Ruiz 12 Loyola 2:09.00 1
55 Miles McDonald 11 Poly (Lb) 2:09.40 1
56 Davin Medina 11 Bellflower 2:09.95 1
57 David Bravo 11 Cathedral 2:10.22 3
58 Oswaldo Duenas 10 Palmdale 2:10.28 1
59 Jacob Torres 11 Great Oak 2:10.56 2
60 Trevor Bilby 11 Ayala 2:10.71 1
61 Adrian Jauregui 11 Loyola 2:10.72 2
62 Robert Williams 11 Torrance 2:10.78 1
63 Erickson Granados 11 Upland 2:11.59 1
64 Alex Guerrero 11 Valencia (V) 2:11.78 1
65 Andrew Chavez 11 Alemany 2:11.83 1
66 Christopher Martinez 11 Warren 2:11.94 2
67 Brendon Asato 11 North Torran 2:12.33 1
68 Sebastian Holding 10 Valencia (V) 2:12.94 2
69 David Munoz 11 Redondo Unio 2:13.19 1
70 Bailey Andrew 11 Agoura 2:13.21 2
71 Chris Tan 11 Flintridge ( 2:13.49 1
72 Giann Bullo 12 El Segundo 2:14.12 1
73 Tymel Minter 12 West Ranch 2:14.18 1
74 Paul Beltran 12 Eagle Rock 2:14.29 1
75 Xavier Santos 11 Beverly Hill 2:14.86 1
76 Riley Coan 11 Flintridge ( 2:16.75 1
77 Raul Ruiz 12 Warren 2:18.44 2
Event 41 Girls 300 Meter Hurdles Frosh/Soph
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Amari Frasier 9 Mira Costa 49.43 3 10
2 Tessa Chan 10 Mira Costa 50.19 4 9
3 Lauren Willingham 10 Los Alamitos 50.35 4 8
4 Ashley Kersey 9 Agoura 50.38 4 7
5 Shaelyn Amos 9 Roosevelt -S 50.67 4 6
6 Kaelyn Botshekan 10 Notre Dame ( 51.08 3 5
7 Alexandra Sepulveda 10 Downey -ss 51.51 1 4
8 Emily Jenks 10 Notre Dame ( 52.43 2 3
9 Marissa Perez 10 Mayfield 52.56 2 2
10 Aniya Kerlegon 9 Poly (Lb) 53.09 1 1
11 Erika Witt 10 Great Oak 53.12 3
12 Kennedy Lyon 9 Serra -ss 53.30 2
13 Madison Gould 9 Redlands 53.70 3
14 Anh Nguyen 9 Fountain Val 53.96 3
15 Katelyn Schwarz 10 West Ranch 54.15 1
16 Rae Ann Collier 10 Mira Costa 54.25 2
17 Mariah League 9 Roosevelt -S 54.44 4 54.438
17 Skylar Shockley 9 Redondo Unio 54.44 2 54.438
19 paola diaz 10 Quartz Hill 54.50 1
20 Judith Eppele 10 North Torran 54.58 2
21 Tristen Cousins 9 Poly (Lb) 54.85 3
22 Yana Fenton 9 El Segundo 55.89 1
23 Naomi Mestman 9 Great Oak 56.26 2
24 Khaliya Grigsby 9 Carson 56.33 1
25 Daila Bell 10 Carson 56.69 4
26 Estela Hernandez 10 Carson 56.73 1
27 Clara Chan 9 South Torran 58.29 2
28 Kyra Huff 10 Notre Dame ( 58.89 1
29 Diamond Washington 9 Carson 1:00.36 3
30 Jadelyn Jaime 10 Redondo Unio 1:01.24 2
Event 42 Girls 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Shante Robinson 11 Mira Costa 42.98 5 10
2 Jurnee Woodward 11 Vacaville 43.18 5 9
3 Breanna Bernard-Joseph 10 Roosevelt -S 43.36 5 8
4 Cecily Montanez 12 Franklin (El 45.77 5 7
5 Brisa Guzman-Sanchez 12 Alemany 46.57 5 6
6 Tyjai Boyle 11 Carson 47.55 5 5
7 Brooke Anger 11 Los Alamitos 48.91 1 4
8 Tierra Evan 10 Poly (Lb) 48.97 3 3
9 Aspen Jones 11 Notre Dame ( 49.12 3 2
10 Iyana Cooksey 12 Roosevelt -S 49.29 4 1
11 Starr O'Dwyer 12 Poly (Lb) 49.40 2
12 Ma'Ryiya Davis 11 Palmdale 49.56 1
13 Maya Haywood 10 Eagle Rock 49.91 1
14 Adaugo Oguejiofor 11 West Ranch 50.23 5
15 Destiny Collins 9 Alemany 50.33 4
16 Shemaiah Odom 11 Warren 50.39 2
17 Tajhaxi Miller-Taylor 12 Poly (Lb) 50.49 3
18 Crystal Njoku 11 North Torran 50.69 1
19 Sage Espy 10 Redondo Unio 50.74 2
20 Ashley Ibarra 12 Eagle Rock 50.76 2
21 Brittany Long 11 South Torran 50.79 2
22 Kendall Mesa 12 Valencia (V) 50.80 4
23 Kimiko Boswell 11 Great Oak 50.93 1
24 Jenevieve Choy 11 Fountain Val 51.59 3
25 Emilie Chaumillon 11 Redondo Unio 51.63 1
26 Deja Alexis 10 Great Oak 51.96 4
27 Sophie Silva 11 Mayfield 52.47 3
28 Gabrielle Payre 11 Golden Valle 52.93 2
29 Genevieve Johnson 12 El Segundo 53.21 4
30 Caroline Becronis 11 South Pasade 54.52 3
31 Victoria Cogswell 11 Downey -ss 55.03 1
32 Madison McIlwain 11 Notre Dame ( 56.87 3
33 Jasmine Smith 12 Quartz Hill 56.93 2
Event 43 Boys 300 Meter Hurdles Frosh/Soph
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Jevon Hill 10 Fountain Val 42.60 4 10
2 Cody Kallenbach 10 Mira Costa 43.96 3 9
3 Donnie Marion 10 Fountain Val 44.39 4 8
4 Andre Butt 10 Carson 45.07 4 7
5 Sean Berry 9 Poly (Lb) 46.02 3 6
6 Chris Boehm 10 Notre Dame ( 46.31 3 5
7 Ethan Klein 10 West Ranch 46.78 2 4
8 Lucas Anotado 10 Roosevelt -S 46.80 3 3
9 Tej Johnson 9 Great Oak 46.91 3 2
10 Nate Anderson 9 Great Oak 47.59 2 1
11 Jayden Martinez 10 North Torran 47.87 1
12 Darrick Knighten 9 Upland 47.90 3
13 Jordan McNeal 9 Poly (Lb) 47.99 1
14 Joshua Molina 10 North Torran 48.03 1
15 Zach Herber 10 Great Oak 48.34 2
16 Noah Saha 9 Notre Dame ( 48.66 2
17 Jaryn Santos 10 West Ranch 48.69 1
18 Sean Copeland 10 Great Oak 48.71 2
19 Nathan Mendoza 10 Redlands 49.20 4
20 Nathan Ladabouche 10 Redondo Unio 49.64 1
21 Alexander Maculam 10 North Torran 49.67 1
22 Alex Sanchez 10 Downey -ss 49.98 1
23 Calvin Maniago 10 Downey -ss 50.53 1
24 Parker Wison Grooms 9 West Ranch 50.62 2
25 Jauquin Jean 9 Bellflower 50.82 2
26 Ben Au 10 El Segundo 51.80 1
27 Shane Boyle 9 West Ranch 52.90 2
Event 44 Boys 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Nathan Willoughby 11 Fountain Val 39.02 5 10
2 Austin Lietz 12 Notre Dame ( 39.36 5 9
3 Ricardo Rodriguez Jr. 12 Notre Dame ( 39.99 5 8
4 Anthony Easter 11 Roosevelt -S 40.15 4 7
5 Charles Kelly 11 Palmdale 40.19 5 6
6 Jose Rubio 11 Los Alamitos 40.34 4 5
7 Jeremiah Ruger 11 Great Oak 40.55 5 4
8 Josh Vargas 12 North Torran 40.58 5 3
9 Elias Ghazlani 12 Fountain Val 40.85 5 2
10 Javion Cardinal 12 Poly (Lb) 41.07 4 1
11 Jeffrey Clancy 11 Clovis North 41.25 3 41.244
12 Khalid Taylor 11 Notre Dame ( 41.25 5 41.247
13 Luis Cisneros 12 Ayala 41.26 4
14 Amari Heisser 12 Quartz Hill 41.53 3
15 Fabien Franch-Love 12 Mira Costa 41.75 4
16 Sean Suddoth 12 Redondo Unio 42.25 3
17 Taylor Hauenstein 11 Great Oak 42.34 2
18 Jordan Mitchell 12 North Torran 42.88 2
19 Riley Williams 10 Millikan 42.90 3
20 Cristian Jones 12 Roosevelt -S 43.01 3
21 Anthony Johnson 11 Poly (Lb) 43.02 4
22 Chris Robinson 12 Bellflower 43.22 1
23 Jayson Calulot 10 Eagle Rock 43.37 3 43.361
24 Dean Fonseca 11 Great Oak 43.37 4 43.368
25 Stanley Wu 12 Beverly Hill 43.47 2
26 Nicholas Doan 12 Fountain Val 43.86 1
27 Steven Imes 11 Agoura 44.10 2
28 Edgar Beas 11 Downey -ss 44.13 1
29 Adam Grizzle 11 Redlands 44.21 2
30 Sebastian D'Ambrosao 11 Loyola 44.72 3
31 James Ryczanowski 11 Mira Costa 45.01 4
32 Christopher Greer 11 Roosevelt -S 45.27 2
33 Heim Chris 11 Serra -ss 45.89 1
34 Sean Morgan 11 Los Alamitos 46.11 2
35 Ronald Koh 12 South Torran 46.12 1
36 Jaland Green 11 Redondo Unio 46.72 1
37 Ryan Johnson 12 Kennedy -la 47.49 1
38 Joshua Gardea 12 Upland 47.76 1
39 Benjamin Cole 11 Kennedy -la 48.53 1
Event 45 Girls 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Roosevelt -ss 4:08.60 2 10
2 Great Oak 4:17.60 2 9
3 Valencia (V) 4:18.36 1 8
4 South Pasadena 4:19.72 2 7
5 Agoura 4:21.98 2 6
6 Notre Dame (So) -ss 4:24.98 1 5
7 North Torrance 4:27.43 1 4
8 Redondo Union 4:29.34 2 3
9 Upland 4:31.29 1 2
10 Palisades 4:35.76 2 1
11 Warren 4:36.13 1
12 El Segundo 4:37.59 1
Event 46 Boys 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Downey -ss 3:41.68 1 10
2 Loyola 3:43.51 2 9
3 Great Oak 3:44.47 2 8
4 Redondo Union 3:45.66 1 7
5 Poly (Lb) 3:48.48 1 6
6 Warren 3:49.80 1 5
7 Notre Dame (So) -ss 3:49.83 1 4
8 Dorsey 3:50.44 2 3
9 North Torrance 3:51.91 1 2
10 Palisades 3:55.65 2 1
11 South Torrance 3:57.86 1
12 Upland 4:02.58 2
Event 47 Girls 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Carson 3:57.20 2 10
2 Notre Dame (So) -ss 3:59.72 2 9
3 Franklin (Elk Gr) 4:02.29 2 8
4 Quartz Hill 4:03.95 2 7
5 Poly (Riv) 4:04.37 2 6
6 Great Oak 4:07.25 1 5
7 Los Alamitos 4:07.71 1 4
8 Palisades 4:11.47 1 3
9 Alemany 4:15.97 1 2
10 Dorsey 4:20.59 1 1
11 Millikan 4:26.23 1
12 Palmdale 4:32.19 1
Event 48 Boys 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Notre Dame (So) -ss 3:17.57 3 10
2 Roosevelt -ss 3:20.96 3 9
3 Dorsey 3:22.33 3 8
4 Poly (Lb) 3:23.37 2 7
5 Agoura 3:25.26 2 6
6 Franklin (Elk Gr) 3:27.58 3 5
7 Alemany 3:27.72 2 4
8 Loyola 3:27.88 3 3
9 Los Alamitos 3:28.29 2 2
10 Nordhoff 3:29.17 2 1
11 Carson 3:29.94 2
12 Redlands 3:33.68 2
13 Great Oak 3:34.02 1
14 Warren 3:34.03 1
15 Redondo Union 3:34.87 3
16 North Torrance 3:35.03 1
17 Eagle Rock 3:37.24 1
18 Bishop Amat 3:40.31 1
19 Millikan 3:48.88 1
20 Palmdale 3:52.60 3
Event 101 Boys Long Jump Varsity
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Jose Rubio 11 Los Alamitos 21-10.00 NWI 10
21-06.50(NWI) 21-05(NWI) 21-10(NWI) 18-05.75(NWI)
2 Elijah Hodge 11 Loyola 21-05.50 NWI 9
FOUL 20-06(NWI) 20-10.50(NWI) 21-05.50(NWI)
3 Mark Neal 12 Los Alamitos 21-01.75 NWI 8
20-07(NWI) 21-01.75(NWI) FOUL 20-09(NWI)
4 Tyler Coffman 12 Los Alamitos 20-11.50 NWI 7
20-11.50(NWI) 20-08(NWI) 20-06.50(NWI) 20-03.75(NWI)
5 Jaden Allen 11 Redondo Unio 20-11.50 NWI 6
20-11.50(NWI) 20-05.50(NWI) 19-05.50(NWI) 19-08(NWI)
6 Emanuel Padron 12 Redlands 20-06.50 NWI 5
FOUL 20-06.50(NWI) 19-11.50(NWI) FOUL
7 Nick Benson 11 Chadwick 20-06.00 NWI 4
20-06(NWI) 18-09.50(NWI) 20-05.50(NWI) 20-03(NWI)
8 Jordan Manier 12 Roosevelt -S 20-06.00 NWI 3
20-06(NWI) 18-11(NWI) 20-04.50(NWI)
9 Jabari Reynolds 11 Ayala 20-05.00 NWI 2
20-05(NWI) 20-01.50(NWI) 18-06.50(NWI) 18-07(NWI)
10 Dakarai Barnett 12 Fountain Val 20-04.00 NWI 1
20-04(NWI) 20-01(NWI) 20-04(NWI) 19-10(NWI)
11 Khalid Taylor 11 Notre Dame ( 20-02.50 NWI
20-02.50(NWI) FOUL 19-02(NWI) FOUL
12 Brandon Pundamiera 12 Carson 20-02.00 NWI
19-01.25(NWI) 19-10.25(NWI) 19-07(NWI) 20-02(NWI)
13 Malachi Tolliver 10 Poly (Lb) 20-02.00 NWI
18-10.75(NWI) 20-02(NWI) 19-01(NWI) 19-03.75(NWI)
14 Jaland Green 11 Redondo Unio 20-00.00 NWI
FOUL 18-10.25(NWI) 20-00(NWI) 19-08(NWI)
15 Tony Crosby 11 Gahr 19-11.50 NWI
19-09.50(NWI) 19-11.50(NWI) 19-09.25(NWI) 19-10(NWI)
16 Christopher Simmons 12 Palmdale 19-10.00 NWI
19-10(NWI) 19-02(NWI) FOUL 19-00.25(NWI)
17 Tyler O'Niel 11 Poly (Lb) 19-09.75 NWI
19-06.25(NWI) 19-05(NWI) 19-09.75(NWI) FOUL
18 Justin Mason 12 Palisades 19-08.25 NWI
19-08.25(NWI) 19-03.25(NWI) 19-01(NWI) 17-11(NWI)
19 Ibtihaj Nyear 12 Fountain Val 19-07.00 NWI
15-06.50(NWI) 19-05.50(NWI) 18-11(NWI) 19-07(NWI)
20 Tevin Gordon 11 Ayala 19-06.50 NWI
18-11(NWI) 19-06.50(NWI) 18-07(NWI) 19-03(NWI)
21 Alex Lino 12 Bellflower 19-06.25 NWI
19-06(NWI) 19-00(NWI) 19-06.25(NWI) 19-03.50(NWI)
22 Spencer Ruskowski 11 South Torran 19-06.00 NWI
FOUL 19-06(NWI) 19-04(NWI) FOUL
23 Paul Odudu 12 Bellflower 19-05.00 NWI
18-11.50(NWI) 18-07.25(NWI) 19-05(NWI) 19-04(NWI)
24 Riley Williams 10 Millikan 19-04.50 NWI
18-02(NWI) 19-04.50(NWI) 19-02.50(NWI) 19-04(NWI)
25 Brandon Kim 11 Beverly Hill 19-03.00 NWI
18-03.50(NWI) 17-02.50(NWI) 18-07.50(NWI) 19-03(NWI)
26 Jared Burgess 11 Upland 19-00.25 NWI
19-00.25(NWI) 18-03.50(NWI) 18-05.50(NWI) 18-04(NWI)
27 Peter McClain 12 El Segundo 18-11.50 NWI
18-11.50(NWI) 18-07.25(NWI) 14-10.50(NWI)
28 Heim Chris 11 Serra -ss 18-07.75 NWI
17-01(NWI) 18-05(NWI) 18-07.75(NWI) 17-02.50(NWI)
29 Keir Thurmond 12 Upland 18-07.50 NWI
18-07.50(NWI) FOUL FOUL FOUL
30 Andre Rivera 11 Golden Valle 18-05.50 NWI
17-02.50(NWI) 18-05.50(NWI) 17-06(NWI) 17-07(NWI)
31 Brendan Martinez 11 Great Oak 18-04.00 NWI
15-11.75(NWI) 17-06(NWI) 17-06(NWI) 18-04(NWI)
32 Kouichi Uruma 12 Palisades 18-03.00 NWI
18-00.50(NWI) FOUL 18-03(NWI) 17-09(NWI)
33 Angelo Moulic 11 Eagle Rock 17-10.00 NWI
17-02(NWI) 17-02.50(NWI) 17-10(NWI) 17-04(NWI)
34 Raphael Adedigba 11 Rancho Domin 17-04.50 NWI
FOUL 17-01(NWI) FOUL 17-04.50(NWI)
35 Tristan Collier 11 Great Oak 16-04.00 NWI
15-10.50(NWI) 16-04(NWI) FOUL FOUL
-- Ian Sonico 12 Downey -ss FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Event 102 Girls Triple Jump Varsity
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Ciynamon Stevenson 12 Great Oak 39-08.25 NWI 10
2 Crystal Washington 11 Carson 37-02.00 NWI 9
3 Jonon Young 10 Carson 35-10.00 NWI 8
4 Cheyenne Cheshier 11 Valencia (V) 35-09.75 NWI 7
5 Amya Small-James 9 Upland 35-06.50 NWI 6
6 Akaylah Hill 10 Redondo Unio 35-06.00 NWI 5
7 Alyssa Johnson 11 North Torran 35-04.25 NWI 4
8 Alison Parsons 12 Los Alamitos 35-04.00 NWI 3
9 Renee Soliman 12 Ayala 35-02.25 NWI 2
10 Kelechi Ikejiofor 11 Downey -ss 34-11.75 NWI 1
11 Brooke Tjerrild 11 Clovis North 34-10.50 NWI
12 Sophia Smith 12 Downey -ss 34-06.00 NWI
13 Amanda Torchia 12 Fountain Val 34-04.50 NWI
14 Ma'Ryiya Davis 11 Palmdale 33-03.25 NWI
15 Sophie Rothenberg 11 Palisades 33-01.75 NWI
16 Maicah Raleigh 11 Downey -ss 32-09.25 NWI
17 Jessica Lopez 11 Poly (Pas) 32-08.25 NWI
18 Taryn Fowlie 11 Great Oak 32-05.75 NWI
19 Julienne Chiang 12 Fountain Val 32-01.50 NWI
20 Amanda Gamboa 12 El Segundo 32-00.75 NWI
21 Madison McGuirt 10 Notre Dame ( 30-09.50 NWI
22 Ashley Solar 10 Alemany 30-07.75 NWI
23 Jiane Green 12 Warren 30-07.25 NWI
24 Taylor Yutan 10 Eagle Rock 30-04.50 NWI
25 Jalyn Walker 10 Carson 30-02.75 NWI
26 Gjermayne Williams 11 Bishop Amat 30-01.75 NWI
27 Samantha Ealy 10 Mira Costa 30-00.50 NWI
28 Olivia Lungin 11 Notre Dame ( 29-05.25 NWI
29 Mary Clare Masocol 11 El Segundo 28-06.50 NWI
30 Ryan Jackson 12 Ayala 3-09.00 NWI
-- Jali Barret 12 Poly (Lb) FOUL
-- Davina Pham 12 Fountain Val FOUL
Event 103 Boys High Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Nick Kane 12 Great Oak 6-02.00 9.50
5-06 5-09 6-00 6-02
P O XXO O
1 Tony Crosby 11 Gahr 6-02.00 9.50
5-06 6-00 6-02
P XXO O
3 Johnny Fulwiley 11 Quartz Hill 6-00.00 7.50
5-06 5-09 6-00 6-02
O O XO XXX
3 Charles McDougal 12 Loyola 6-00.00 7.50
5-09 6-00 6-02
O XO XXX
5 Noah Turner 11 Saugus 6-00.00 6
5-06 5-09 6-00 6-02
O XO XO XXX
6 Max Schoerner 11 South Pasade 6-00.00 5
5-06 5-09 6-00 6-02
O O XXO XXX
7 Ibtihaj Nyear 12 Fountain Val 5-09.00 3
5-06 5-09 6-00 6-02
P O P XXX
7 Donovan Hawkins 12 Franklin (El 5-09.00 3
5-06 5-09 6-00 6-02
P O P XXX
7 Julian Read 10 Notre Dame ( 5-09.00 3
5-09 6-00 6-02
O XXP XXX
10 Jeffrey Shepard 11 Notre Dame ( 5-09.00 0.50
5-06 5-09 6-00
XO O XXX
10 Cole Wagner 12 Great Oak 5-09.00 0.50
5-06 5-09 6-00
XO O XXX
12 Justice Smith 12 Redlands 5-09.00
5-06 5-09 6-00
O XO XXX
13 David Gordon 11 Bellflower 5-06.00
5-06 5-09
O XXX
14 Chancellor Rodgers 11 Notre Dame ( 5-06.00
5-06 5-09
XO XXX
14 Riley Symons 11 South Torran 5-06.00
5-06 5-09
XO XXX
16 Collin Maloof 11 West Ranch 5-06.00
5-06 5-09
XXO XXX
-- Tim (Myung Ho) Jung 12 South Torran NH
5-06
XXX
-- Drew DeCurtis 12 Redondo Unio NH
5-06
XXX
Event 104 Girls High Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Abigail Burke 10 Poly (Riv) 5-06.00 10
5-00 5-02 5-04 5-06 5-08
O O O O XXX
2 Kallie Given 11 Los Alamitos 5-02.00 9
5-00 5-02 5-04
O O XXX
3 Alison Parsons 12 Los Alamitos 5-00.00 8
4-10 5-00 5-02
O XO XXX
4 Adaugo Oguejiofor 11 West Ranch 4-10.00 6
4-08 4-10 5-00
O O XXX
5 Taryn Fowlie 11 Great Oak 4-10.00 6
4-05 4-08 4-10 5-00
O XO O XXX
6 Javany McDermott 12 Redlands 4-10.00 6
4-08 4-10 5-00
O XO XXX
7 Celeste Clink 9 Notre Dame ( 4-08.00 2.50
4-05 4-08 4-10
O O XXX
7 Elaine Lavoie 11 El Segundo 4-08.00 2.50
4-05 4-08 4-10
O O XXX
9 Veronica Coates 11 Carson 4-08.00 2.50
4-05 4-08 4-10
XO XO XXX
10 Rachel Olson 11 Clovis North 4-08.00 2.50
4-05 4-08 4-10
XXO XO XXX
11 Somi Obed 11 South Torran 4-05.00
4-02 4-05 4-08
O O XXX
11 Julienne Chiang 12 Fountain Val 4-05.00
4-02 4-05 4-08
O O XXX
13 Anulika Nwude-Jacobs 9 Notre Dame ( 4-05.00
4-05 4-08
XO XXX
13 Sarena Sargent 11 Great Oak 4-05.00
4-05 4-08
XO XXX
15 Devin McCloud 11 Carson 4-02.00
4-02 4-05
O XXX
16 Amanda Shaw 11 Redondo Unio 4-02.00
4-02 4-05
XXO XXX
-- Bella Olazabal 12 Warren NH
4-02
XXX
Event 105 Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Tate Curran 11 Redondo Unio 15-00.00 10
14-00 14-06 15-00 15-09
XO O O XXX
2 Esteban Suarez 12 South Pasade 14-06.00 9
13-06 14-00 14-06 15-00
O O XO XXX
3 Andrew Fowler 12 Los Alamitos 14-00.00 8
12-09 13-06 14-00 14-06
O O XO XXX
4 Asa Martin 12 Great Oak 13-06.00 7
13-06 14-00
O XXX
5 Elijah Williams 12 Redondo Unio 13-06.00 6
12-00 12-09 13-06 14-00
XO O O XXX
6 Garrett Thompson 11 Great Oak 13-06.00 5
11-03 12-00 12-09 13-06 14-00
O O XO XO XXX
7 Jeremiah Chow 12 Canyon (Cc) 13-06.00 4
12-09 13-06 14-00
XO XXO XXX
8 Alfonso Deza 12 North Torran 12-09.00 2.50
12-00 12-09 13-06
O O XXX
8 Brian Casillas 12 Downey -ss 12-09.00 2.50
11-03 12-00 12-09 13-06
O O O XXX
10 Gavin Carter 11 Fountain Val 12-09.00 1
11-03 12-00 12-09 13-06
O O XO XXX
11 Ty Ngo 11 Loyola 12-09.00
11-03 12-00 12-09 13-06
XO O XO XXX
12 Jake Bennett 12 Canyon (Cc) 12-09.00
12-09 13-06
XXO XXX
12 Nick Benton 12 North Torran 12-09.00
12-00 12-09 13-06
O XXO XXX
14 Riley Denis 12 Loyola 12-09.00
11-03 12-00 12-09 13-06
O XO XXO XXX
15 Chad Tuley 11 Great Oak 12-00.00
12-00 12-09
O XXX
15 Justin Sheu 11 North Torran 12-00.00
11-03 12-00 12-09
O O XXX
17 Michael Kelly 11 Loyola 11-03.00
11-03 12-00
O XXX
17 Chris Lam 12 Fountain Val 11-03.00
10-06 11-03 12-00
O O XXX
17 Peter Silva 12 Downey -ss 11-03.00
10-06 11-03 12-00
O O XXX
-- Etienne Doidic 11 Redondo Unio NH
12-00
XXX
Event 106 Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Breanne Monrroy 12 Millikan 39-11.00 10
1 Natalie Ramirez 9 West Ranch 39-10.25 9
2 Shyann Franklin 9 Golden Valle 39-06.50 8
3 Faimalie Sale 10 Los Alamitos 38-04.50 7
4 Nanati Alailefaleula 11 Millikan 37-09.25 6
5 Michaela Banyi 12 Valencia (V) 34-08.50 5
6 Me'Lani Brown 11 Golden Valle 34-02.25 4
7 Rilei Price 11 Poly (Lb) 33-11.75 3
8 Tonga Vaka 12 Alemany 33-07.50 2
9 Nicole Ramirez 12 Warren 32-00.50 1
10 Zoe Dalpe 10 Millikan 31-11.00
11 Brittney Obanor 11 Clovis North 31-09.00
12 Casey Davis 9 Poly (Lb) 31-08.00
13 Talei Fatafehi 11 North Torran 31-07.00
14 Neivi Langi 12 Upland 30-11.00
15 Maya English 12 Ayala 30-06.50
16 Crystal Fesili 9 Poly (Lb) 29-02.50
17 Anaiz Perez 12 Downey -ss 28-05.50
18 Amanda Torchia 12 Fountain Val 28-02.25
19 Amina Alexander 12 Serra -ss 28-01.00
20 Lauren Patino 10 Notre Dame ( 26-03.25
21 Danielle Lindquist 12 Redondo Unio 26-01.00
Event 107 Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Seth Knowlton 12 Great Oak 186-10 10
1 McKay Johnson 12 Clovis North 177-06 9
2 Tim Krasnoperov 12 Poly (Pas) 166-04 8
3 Oscar Payez 12 Downey -ss 152-03 7
4 John Elam 11 Canyon (Cc) 146-09 6
5 Gabriel Coronado 11 Golden Valle 141-00 5
6 Ryan Coy 12 Los Alamitos 134-03 4
7 Luis Pena 12 Ayala 130-10 3
8 Thomas Craig 12 Torrance 129-10 2
9 Philip Carillo 11 Canyon (Cc) 129-07 1
10 Cody Williams 11 Clovis North 129-02
11 Henry Nguyen 12 North Torran 129-01
12 Kylan Wilborn 11 Notre Dame ( 128-09
13 Christopher Odanaka 12 Redondo Unio 122-10
14 Amaan Virdi 12 West Ranch 116-07
15 Chasen Mercier 12 Great Oak 115-03
16 Warren Hosseinion 11 Flintridge ( 114-04
17 Rashad Ysaguirre 12 Beverly Hill 113-11
18 Isi Otuafi 12 Upland 113-10
19 Cruz Meines 11 Fountain Val 113-05
20 Jason DeArmond 12 Upland 111-05
21 Kevin Puertas 12 Downey -ss 106-11
22 Kainoa Fuiava 12 Warren 103-04
23 John Chestnut 11 Great Oak 102-06
24 Brandon Warren 12 Millikan 101-10
Event 108 Boys Long Jump Frosh/Soph
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Braedin Hoffman 9 Roosevelt -S 20-07.75 NWI 10
2 Tanner Berney 10 Valencia (V) 20-06.50 NWI 9
3 Cameron Davis 9 Upland 20-01.25 NWI 8
4 David Anuku 10 North Torran 19-10.25 NWI 7
19-10.25(NWI) FOUL 16-07.75(NWI)
5 Dean Cotrone 10 Notre Dame ( 19-10.00 NWI 6
6 Mikel Barkley 10 Great Oak 19-09.50 NWI 5
7 Jermel Jones 9 Poly (Lb) 19-07.00 NWI 4
8 Yohansi Beatty 10 Poly (Lb) 19-05.25 NWI 3
FOUL 18-07(NWI) 19-05.25(NWI)
9 Rodney Woods 10 Palmdale 18-10.50 NWI 2
FOUL 17-10.25(NWI) 18-10.50(NWI)
10 Sean Ayale 9 Los Alamitos 18-09.00 NWI 1
11 Warren Cha 9 Fountain Val 18-08.25 NWI
12 Thomas Q Do 10 Fountain Val 18-05.50 NWI
13 Ben Chao 10 Los Alamitos 18-05.25 NWI
14 Haller Rice 10 Poly (Pas) 18-05.00 NWI
15 Bailey Jones 10 Palisades 18-04.50 NWI
16 Aaron Wang 10 Ayala 18-04.00 NWI
16 Eric Lee 10 Downey -ss 18-04.00 NWI
18 Samuel Carresi 10 Los Alamitos 18-02.75 NWI
19 CJ Stevenson 10 Great Oak 18-02.00 NWI
20 Christian Gray 9 Great Oak 18-01.75 NWI
21 Angel Ogwo 10 Palisades 18-00.75 NWI
21 Ereq Pye 10 Poly (Lb) 18-00.75 NWI
23 Brendan Fong 9 Poly (Pas) 18-00.50 NWI
24 Justin Kim 10 Ayala 17-10.50 NWI
25 David Straw 10 Fountain Val 17-08.00 NWI
26 Brandon Livingston 10 North Torran 17-07.00 NWI
17-01.50(NWI) 17-07(NWI) 17-06.75(NWI)
27 Kennedy Porter 10 Quartz Hill 17-04.50 NWI
17-04.50(NWI) FOUL 15-10.75(NWI)
28 Justin Fong 9 Poly (Pas) 17-01.00 NWI
29 Kai Aguila 10 Eagle Rock 17-00.50 NWI
17-00.50(NWI) 16-02(NWI) 16-10.25(NWI)
30 Griffin Hartshorn 10 Notre Dame ( 16-11.00 NWI
16-09.50(NWI) 16-03(NWI) 16-11(NWI)
31 Matthew Lomeli 10 Upland 16-08.75 NWI
16-07(NWI) 16-03.25(NWI) 16-08.75(NWI)
32 Christian Wood 10 Clovis North 16-08.50 NWI
33 Juan Flores 9 Downey -ss 16-00.50 NWI
16-00.50(NWI) 15-02.75(NWI) 15-05.50(NWI)
34 Kento Isogai 10 South Torran 15-11.75 NWI
15-10.50(NWI) 15-11.75(NWI) 15-02.50(NWI)
35 Kameron Wilson 9 Palmdale 15-08.25 NWI
36 Jordan Hughes 10 Palisades 13-10.00 NWI
FOUL 13-09.75(NWI) 13-10(NWI)
-- Noah Singleton 10 Notre Dame ( FOUL
Event 109 Girls Triple Jump Frosh/Soph
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Madison Moneymaker 9 Ayala 33-09.00 NWI 10
2 Breanna Moreno 10 Fountain Val 32-06.25 NWI 9
3 Robinne Taylor 10 Palisades 31-10.00 NWI 8
4 Leila Hatier 10 Downey -ss 31-03.50 NWI 6.50
4 Gina Catania 9 South Pasade 31-03.50 NWI 6.50
6 Helen Hutchens 10 Redlands 31-01.50 NWI 5
7 Simone Torregano 10 Ayala 30-03.00 NWI 4
8 Napoo' Fuentes 10 Eagle Rock 29-11.50 NWI 3
9 Arriyon White 9 Downey -ss 29-09.75 NWI 2
10 Ashley Hugasian 9 South Pasade 29-07.25 NWI 1
11 Madison Ing 9 Ayala 29-07.00 NWI
12 Abigale Sheridan 10 Los Alamitos 29-06.00 NWI
13 Niara Brown 10 Palisades 29-04.75 NWI
14 Shawna Blocker 10 Carson 29-00.00 NWI
15 Alexis Louie 10 Eagle Rock 28-03.00 NWI
16 Melissa Ayon 10 Carson 26-11.25 NWI
17 Paule Dargis 10 El Segundo 25-09.50 NWI
Event 110 Boys High Jump Frosh/Soph
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Giannis Michailides 10 Clovis North 6-03.00 10
5-08 5-10 6-00 6-02 6-03
O O O XO O
2 David Straw 10 Fountain Val 6-00.00 9
5-02 5-05 5-08 5-10 6-00 6-02
O O O XXO O XXX
3 CJ Stevenson 10 Great Oak 5-08.00 8
5-02 5-05 5-08 5-10
XO O O XXX
4 Miles Allen 10 Saugus 5-08.00 7
5-02 5-05 5-08 5-10
O XXO O XXX
5 Alan Tabales 9 Millikan 5-08.00 6
5-05 5-08 5-10
O XO XXX
6 Tej Johnson 9 Great Oak 5-05.00 4.50
5-02 5-05 5-08
O O XXX
6 Jaylen Park 10 South Pasade 5-05.00 4.50
5-02 5-05 5-08
O O XXX
8 Ben Chao 10 Los Alamitos 5-05.00 2
5-05 5-08
XO XXX
8 Max Weschler 10 Notre Dame ( 5-05.00 2
5-02 5-05 5-08
O XO XXX
8 Cody Falkenborg 10 West Ranch 5-05.00 2
5-02 5-05 5-08
O XO XXX
11 Christian Ross 10 Great Oak 5-05.00
5-02 5-05 5-08
O XXO XXX
12 Bryan Chico 10 Los Alamitos 5-05.00
5-02 5-05 5-08
XO XXO XXX
13 Justin Kim 10 Ayala 5-05.00
5-02 5-05 5-08
O XXO XX
14 Warren Cha 9 Fountain Val 5-02.00
5-02 5-05
O XXX
15 Joel DeSantiago 9 Saugus 5-02.00
5-02 5-05
XXO XXX
15 Blake Lin 10 Saugus 5-02.00
5-02 5-05
XXO XXX
-- Ramon Chavez 10 Downey -ss NH
5-02
XXX
-- Fernando Gomez 10 Quartz Hill NH
5-02
XXX
-- Sebastian Deleon 10 Millikan NH
5-02
XXX
Event 111 Girls High Jump Frosh/Soph
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Madison Moneymaker 9 Ayala 5-00.00 10
4-06 4-08 4-10 5-00 5-02
O O O O XXX
2 Madison Kawaguchi 10 North Torran 4-10.00 9
4-06 4-08 4-10 5-00
O O O XXX
3 Lauren B. Tran 10 Fountain Val 4-08.00 8
4-00 4-03 4-06 4-08 4-10
O O O XO XXX
4 Molly Round 10 South Pasade 4-08.00 7
4-03 4-06 4-08 4-10
O XO XO XXX
5 Cate Latting 10 South Pasade 4-06.00 6
4-03 4-06 4-08
XO O XXX
6 Chiamaka Ikejiofor 9 Downey -ss 4-06.00 5
4-03 4-06 4-08
O XO XXX
7 Gina Catania 9 South Pasade 4-06.00 4
4-00 4-03 4-06 4-08
O O XXO XXX
8 Helen Hutchens 10 Redlands 4-06.00 3
4-03 4-06 4-08
XXO XXO XXX
9 Katherine Tupy 9 Mayfield 4-03.00 1
4-00 4-03 4-06
O O XXX
9 Sydney Torregano 10 Ayala 4-03.00 1
4-00 4-03 4-06
O O XXX
9 Sierra Sadler 10 Great Oak 4-03.00 1
4-00 4-03 4-06
O O XXX
12 Sadie Parkin 9 Los Alamitos 4-03.00
4-00 4-03 4-06
XO O XXX
13 Meghan Powers 9 Fountain Val 4-03.00
4-00 4-03 4-06
XO XO XXX
14 Amaka Nwankwo 10 Mayfield 4-00.00
4-00 4-03
O XXX
14 Chloe Ramsperger 10 Redlands 4-00.00
4-00 4-03
O XXX
14 Naomi Mestman 9 Great Oak 4-00.00
4-00 4-03
O XXX
14 Anh Nguyen 9 Fountain Val 4-00.00
4-00 4-03
O XXX
14 Leila Hatier 10 Downey -ss 4-00.00
4-00 4-03
O XXX
19 Skylar Shockley 9 Redondo Unio 4-00.00
4-00 4-03
XXO XXX
-- Hazel Naftzger 9 Redlands NH
4-00
XXX
-- Danna Rosman 9 Beverly Hill NH
4-00
XXX
Event 112 Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Brooke Tjerrild 11 Clovis North 12-09.00 10
10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 12-09 13-00
O O O O O XXO XXX
2 Kaitlin Heri 11 Redondo Unio 12-06.00 9
10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 12-09 13-00
O O O O O XXX XXX
3 Amanda Block 12 Beverly Hill 11-06.00 8
10-00 10-06 11-00 11-06 12-00
O O O O XXX
4 Lindsey Morgan 11 Great Oak 10-06.00 7
9-03 10-00 10-06 11-00
XO XO XXO XXX
5 Megan Pollock 12 Fountain Val 10-00.00 5
9-03 10-00 10-06
O O XXX
5 Andrea Yniguez 12 Upland 10-00.00 5
9-03 10-00 10-06
O O XXX
5 Amari Turner 9 Redondo Unio 10-00.00 5
8-06 9-03 10-00 10-06
O O O XXX
8 Alex Ungrady 12 Great Oak 10-00.00 3
9-03 10-00 10-06
O XXO XXX
9 Brianna Aguirre 12 Ayala 9-03.00 1
8-06 9-03 10-00
O O XXX
9 Taryn Fowlie 11 Great Oak 9-03.00 1
9-03 10-00
O XXX
9 Leticia Perez 12 Warren 9-03.00 1
8-06 9-03 10-00
O O XXX
12 Laura Goy 12 Chadwick 9-03.00
8-06 9-03 10-00
O XO XXX
13 Chizuru Kataoka 11 North Torran 8-06.00
8-06 9-03
O XXX
13 Karin Sasaki 11 South Torran 8-06.00
8-06 9-03
O XXX
13 Brooke Anger 11 Los Alamitos 8-06.00
8-06 9-03
O XXX
13 Marie Abe 12 North Torran 8-06.00
8-06 9-03
O XXX
Event 113 Girls Shot Put Frosh/Soph
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jordan Williams 10 Clovis North 32-02.50 10
2 Jessica Dutton 10 Great Oak 28-08.00 9
3 Elizabeth Hagman 9 Ayala 28-07.75 8
4 Jocelyn Galloway 10 Downey -ss 28-05.50 7
5 Brittany Dossman 11 Millikan 27-06.75 6
6 Alexandra Ibarra 11 Millikan 26-02.25 5
7 Amen Obanor 9 Clovis North 25-08.25 4
8 Jane Liu 10 Fountain Val 25-08.00 3
9 Kayla Nguyen 10 Fountain Val 25-02.00 2
10 Hepisipa Matelau 9 Upland 24-11.00 0.50
10 Cassidy Arias 10 Warren 24-11.00 0.50
12 Kathryn Tippett 10 South Torran 24-09.00
13 Molly John 9 Great Oak 23-11.00
14 Alexis Villagran 9 Los Alamitos 23-10.00
14 Idalis Amezcua 9 Warren 23-10.00
16 Gabrielle Esparza 10 Upland 23-04.50
17 Sabrina Casillas 9 Downey -ss 19-11.00
18 Amanda Moore 10 Great Oak 17-03.00
19 Nervana Fadle 10 South Torran 17-01.25
Event 114 Boys Discus Throw Frosh/Soph
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jaime Navarro 10 Great Oak 129-10 10
2 Jacob Lopez 9 Canyon (Cc) 125-11 9
3 Harrison Gould 10 Great Oak 114-10 8
4 Luis Vargas 10 Canyon (Cc) 99-08 7
5 Garrett Easton 10 Notre Dame ( 92-09 6
6 Noah Parker 10 Great Oak 91-04 5
7 Ian Manas 10 West Ranch 81-05 4
8 Gustavo Donato 10 Millikan 80-09 3
9 Imhotep Pryor 9 Millikan 80-03 2
10 Grayson Sowers 9 Ayala 80-01 1
11 Mark Gadberry 9 Millikan 77-10
12 Noah Bultman 9 West Ranch 77-05
13 Max Barnett 10 Notre Dame ( 75-09
13 Nathaniel Saavedra 10 Redondo Unio 75-09
15 Brian Carter 9 Flintridge ( 72-07
16 Sahil Virdi 10 West Ranch 70-09
17 Connor Wells 9 Los Alamitos 70-00
18 William Diaz 10 Canyon (Cc) 69-04
19 John Welder III 10 Redondo Unio 68-11
20 Matt Vargas 9 Ayala 64-07
21 Kenneth Sale 9 Los Alamitos 58-04
-- Jose Cisneros 9 Downey -ss FOUL
Event 115 Girls Long Jump Varsity
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Rhesa Foster 12 Clovis North 20-02.50 +0.0 10
19-01(NWI) 19-10(0.5) FOUL 20-02.50(+0.0)
2 Naiah Boardingham 12 El Camino Re 19-00.50 0.6 9
17-11.75(1.1) 18-06.50(0.4) 19-00.50(0.6) 18-07.75(NWI)
3 Zhane Smith 11 Poly (Lb) 18-10.50 0.4 8
18-09.75(NWI) 18-10.50(0.4) FOUL PASS
4 Jonon Young 10 Carson 18-08.25 NWI 7
FOUL FOUL 18-03.75(0.6) 18-08.25(NWI)
5 Jaylah Herron 10 Mira Costa 18-02.75 NWI 6
FOUL FOUL FOUL 18-02.75(NWI)
6 Jali Barret 12 Poly (Lb) 17-11.00 NWI 5
17-11(NWI) FOUL FOUL FOUL
7 Akaylah Hill 10 Redondo Unio 17-06.50 NWI 4
16-06(NWI) 16-02.50(NWI) 17-06.50(NWI) 17-03(NWI)
8 Jalyn Walker 10 Carson 17-05.50 0.7 3
17-04.25(NWI) 17-05.50(0.7) 17-04(+0.0) 17-01(0.9)
9 Kennedy Smith 10 Upland 17-03.00 1.6 2
16-01.50(NWI) 17-03(1.6) 17-02(1.5) 16-08.50(0.3)
10 Amya Small-James 9 Upland 17-02.50 NWI 1
17-00(NWI) FOUL 16-08.75(NWI) 17-02.50(NWI)
11 Ariana Ford 12 Los Alamitos 17-02.00 NWI
FOUL 16-08.75(NWI) 17-02(NWI) FOUL
12 Tairyn Montgomery 12 Redondo Unio 16-11.50 0.1
16-11.50(0.1) 16-00(NWI) 15-11(NWI) PASS
13 Michaela Banyi 12 Valencia (V) 16-08.25 NWI
15-09(NWI) 15-11.75(NWI) 16-06.75(NWI) 16-08.25(NWI)
14 Alison Parsons 12 Los Alamitos 16-08.00 NWI
16-02(+0.0) 15-03.25(0.8) 16-05.50(NWI) 16-08(NWI)
15 Renee Soliman 12 Ayala 16-05.00 NWI
14-09(NWI) 15-01.50(NWI) 15-09.75(NWI) 16-05(NWI)
16 Sophia Smith 12 Downey -ss 16-03.00 NWI
15-00.25(NWI) 16-00(NWI) 16-02.25(NWI) 16-03(NWI)
16 Julienne Chiang 12 Fountain Val 16-03.00 1.2
16-03(1.2) 15-03(1.2) 15-05(NWI) 15-11.50(NWI)
18 Cheyenne Cheshier 11 Valencia (V) 16-02.25 NWI
15-08(NWI) 15-09.50(NWI) 16-02.25(NWI) 16-01(NWI)
19 Ayanna Sadipe 9 Ayala 16-01.00 NWI
16-00(NWI) 16-01(NWI) 14-07.25(NWI) FOUL
20 Iyana Cooksey 12 Roosevelt -S 16-00.25 NWI
FOUL 16-00.25(NWI) FOUL FOUL
21 Queen Okoh 9 Palisades 15-11.75 NWI
15-11.75(NWI) 15-03.25(NWI) 15-02.50(NWI) 15-08(NWI)
22 Devin McCloud 11 Carson 15-11.00 NWI
15-03(NWI) 14-05(NWI) 15-11(NWI) 14-09.75(NWI)
23 Desirae Smith 10 Gahr 15-10.75 NWI
15-00.50(NWI) 14-09.50(NWI) FOUL 15-10.75(NWI)
24 Samantha Ealy 10 Mira Costa 15-10.00 NWI
FOUL 15-10(NWI) 14-06.75(NWI) FOUL
25 Amanda Gamboa 12 El Segundo 15-08.25 NWI
14-11.50(NWI) 15-04.25(NWI) 15-08.25(NWI) 15-02.50(NWI)
26 Gjermayne Williams 11 Bishop Amat 15-06.50 NWI
15-01.50(NWI) 13-08.25(NWI) FOUL 15-06.50(NWI)
27 Dalia Makhlouf 12 Downey -ss 15-06.00 NWI
15-06(NWI) FOUL 15-03(NWI) 14-08.75(NWI)
28 Alyssa Johnson 11 North Torran 15-05.50 NWI
15-05.50(NWI) 14-08(NWI) 15-01.25(NWI) 15-01.25(NWI)
29 Davina Pham 12 Fountain Val 15-04.75 NWI
14-07(NWI) 14-01(NWI) 15-04.75(NWI) FOUL
30 Nekayah Daily 10 Alemany 15-04.00 NWI
14-09(NWI) 15-04(NWI) 14-04.50(NWI) 15-03.75(NWI)
31 Olivia Lungin 11 Notre Dame ( 14-10.75 NWI
14-10.75(NWI) FOUL 13-08.50(NWI) 13-07.75(NWI)
32 Sophie Rothenberg 11 Palisades 14-09.00 NWI
14-05(NWI) 14-07.25(NWI) 14-09(NWI) 14-08.75(NWI)
33 Whitney Yost 12 Palisades 14-05.00 NWI
13-08(NWI) 9-07(NWI) 14-05(NWI) 14-03(NWI)
34 Sophie Silva 11 Mayfield 14-04.25 NWI
14-04.25(NWI) 13-11.75(NWI) 13-00.25(NWI) 13-10.75(NWI)
35 Madison McGuirt 10 Notre Dame ( 13-10.75 NWI
13-08.75(NWI) 13-10.75(NWI) 13-01.50(NWI) 13-02(NWI)
36 Megan O Kelley 12 Golden Valle 13-09.50 NWI
13-06(NWI) 13-05.50(NWI) 13-09.50(NWI) 13-07(NWI)
Event 116 Boys Triple Jump Varsity
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Jovaughn Lamby 12 Dorsey 45-04.00 NWI 10
44-05.50(NWI) PASS 45-04(NWI) PASS
2 Arrun Palacio 11 Dorsey 44-05.75 NWI 9
FOUL FOUL 42-00.25(NWI) 44-05.75(NWI)
3 Dakarai Barnett 12 Fountain Val 43-07.00 NWI 8
41-09.75(NWI) FOUL 43-07(NWI) 43-00(NWI)
4 Chase Morrissette 12 Redlands 43-04.75 NWI 7
42-07.75(NWI) 42-06.50(NWI) 43-04.50(NWI) 43-04.75(NWI)
5 Ibtihaj Nyear 12 Fountain Val 41-11.50 NWI 6
40-06(NWI) FOUL FOUL 41-11.50(NWI)
6 Alex Goodman 12 Loyola 41-10.25 NWI 5
41-04.75(NWI) FOUL 41-01.50(NWI) 41-10.25(NWI)
7 Brandon Ranney 12 South Torran 41-08.75 NWI 4
41-00(NWI) 40-00.25(NWI) 40-07(NWI) 41-08.75(NWI)
8 Tevin Gordon 11 Ayala 41-04.00 NWI 3
FOUL 39-02(NWI) 39-06(NWI) 41-04(NWI)
9 Andre Akers 12 Great Oak 41-03.50 NWI 2
10 Jabari Reynolds 11 Ayala 41-03.00 NWI 1
FOUL FOUL 39-07.75(NWI) 41-03(NWI)
11 Isaiah Johnson 11 Upland 41-00.25 NWI
12 Paul Odudu 12 Bellflower 40-08.25 NWI
13 Andre Rivera 11 Golden Valle 40-06.75 NWI
39-03(NWI) FOUL 39-07(NWI) 40-06.75(NWI)
14 Cameron Bailey 10 Palisades 40-04.00 NWI
40-03(NWI) 40-04(NWI) 39-02.50(NWI) 39-07(NWI)
14 Patrick Carberry 11 Ayala 40-04.00 NWI
16 Tyler Rambo 11 Dorsey 40-02.00 NWI
39-08.75(NWI) 40-01(NWI) 40-02(NWI) 40-01.75(NWI)
17 Justin Mason 12 Palisades 39-11.25 NWI
18 Brandon Kim 11 Beverly Hill 39-11.00 NWI
19 Brandon Pundamiera 12 Carson 39-10.50 NWI
39-10.50(NWI) 39-00.50(NWI) 39-07(NWI) 35-05.50(NWI)
20 James Groves 11 Great Oak 39-10.00 NWI
39-10(NWI) 39-07.50(NWI) 38-08(NWI) 39-03.75(NWI)
21 Luc Daniels 12 Loyola 39-06.00 NWI
39-06(NWI) 39-00.75(NWI) 37-09(NWI) 37-08.50(NWI)
22 Yeabsira Mesfin 12 Loyola 39-05.25 NWI
23 Anthony Mossessian 11 Fountain Val 39-00.75 NWI
39-00.50(NWI) 39-00.75(NWI) 38-04(NWI) 38-00.50(NWI)
24 Nathan Ray 12 Golden Valle 38-07.50 NWI
25 Brendan Martinez 11 Great Oak 37-03.75 NWI
26 Angelo Moulic 11 Eagle Rock 36-08.75 NWI
FOUL 36-08.75(NWI) 36-08.75(NWI) 34-02.50(NWI)
27 Tahji Fultz 12 El Segundo 36-06.50 NWI
36-06.50(NWI) FOUL FOUL 35-09.75(NWI)
28 Devin Arnold 11 Notre Dame ( 34-03.00 NWI
34-03(NWI) FOUL FOUL
28 Evan Melanson 12 El Segundo 34-03.00 NWI
FOUL 34-03(NWI) 32-10.50(NWI) 32-08.50(NWI)
Event 117 Girls Pole Vault Frosh/Soph
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jenna Portis 10 Great Oak 10-00.00 10
7-06 8-03 9-00 9-06 10-00 10-06
O O O O O XXX
2 Evelyn Molebash 9 Flintridge ( 10-00.00 9
8-03 9-00 9-06 10-00 10-06
O O O XO XXX
3 Alexis Sterling 10 West Ranch 9-06.00 8
7-06 8-03 9-00 9-06 10-00
XO O O XO XXX
4 Ricki Banks 10 Great Oak 9-00.00 7
7-06 8-03 9-00 9-06
O O O XXX
5 Bethany Garcia 10 Great Oak 9-00.00 6
7-06 8-03 9-00 9-06
O XO XO XXX
6 Auzeen Rahgoshay 10 Fountain Val 8-03.00 4
6-09 7-06 8-03 9-00
O O O XXX
6 Sara Takeda 10 North Torran 8-03.00 4
6-09 7-06 8-03 9-00
O O O XXX
6 Annika Smith 10 Notre Dame ( 8-03.00 4
6-09 7-06 8-03 9-00
O O O XXX
9 Laila Quezada 9 Ayala 8-03.00 1.50
6-09 7-06 8-03 9-00
O XO O XXX
9 Layne Hayward 9 South Torran 8-03.00 1.50
6-09 7-06 8-03 9-00
XO O O XXX
11 Lilly Zimmerman 10 South Torran 8-03.00
6-09 7-06 8-03 9-00
O O XO XXX
11 Lily Cotner 10 South Torran 8-03.00
6-09 7-06 8-03 9-00
O O XO XXX
13 Cate Latting 10 South Pasade 7-06.00
6-00 6-09 7-06 8-03
O O O XXX
14 Madalyn Anderson 10 Fountain Val 7-06.00
6-09 7-06 8-03
XO O XXX
15 Courtney Heys 10 Saugus 7-06.00
6-09 7-06 8-03 9-00
O O XX XXX
16 Skylar Cunningham 9 Fountain Val 6-09.00
6-09 7-06
O XXX
16 Erika Gran 10 Redondo Unio 6-09.00
6-00 6-09 7-06
O O XXX
Event 118 Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kylan Wilborn 11 Notre Dame ( 59-06.00 10
2 Vincent Raggio 12 Notre Dame ( 53-06.00 9
3 Seth Knowlton 12 Great Oak 52-06.00 8
4 Kevin Quisimbing 12 Loyola 51-01.00 7
5 Carlos Robles 12 Alemany 48-01.00 6
6 Jonah Tavai 10 Mira Costa 48-00.00 4.50
6 Ayele Blakemore 11 West Ranch 48-00.00 4.50
8 Gabriel Coronado 11 Golden Valle 47-11.75 3
9 Bedeiah MJ Togafau 11 Warren 46-00.50 2
10 John Elam 11 Canyon (Cc) 45-06.00 1
11 Jordan Palmer 10 Notre Dame ( 44-09.50
12 Henry Nguyen 12 North Torran 44-01.00
13 Christopher Odanaka 12 Redondo Unio 43-09.00
14 Kainoa Fuiava 12 Warren 43-08.50
15 Isi Otuafi 12 Upland 42-06.50
16 Garrett Kageyama 12 Loyola 41-06.25
17 Jordan Streeter 11 Poly (Lb) 40-11.00
18 Kevin Puertas 12 Downey -ss 40-04.75
19 Chasen Mercier 12 Great Oak 37-10.50
-- McKay Johnson 12 Clovis North ND
Event 119 Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Breanne Monrroy 12 Millikan 125-04 10
2 Nanati Alailefaleula 11 Millikan 120-02 9
3 Faimalie Sale 10 Los Alamitos 116-06 8
4 Maya English 12 Ayala 111-08 7
5 Taylor Jeffers 11 Great Oak 107-08 6
6 Anaiz Perez 12 Downey -ss 107-04 5
7 Taryn-Rose Gregorio 12 Redondo Unio 101-03 4
8 Nicole Ramirez 12 Warren 100-06 3
9 Tanya Reyes 11 Warren 96-05 2
10 Natalie Ramirez 9 West Ranch 96-04 1
11 Talei Fatafehi 11 North Torran 94-10
11 Zoe Dalpe 10 Millikan 94-10
13 Adriana Jacho 11 Warren 91-00
14 Dayana Ramirez 12 West Ranch 90-11
15 Me'Lani Brown 11 Golden Valle 90-02
16 Savannah Baca 11 Downey -ss 89-04
17 Rilei Price 11 Poly (Lb) 88-03
18 Michelle Tangas 12 Great Oak 81-08
19 Lauren Patino 10 Notre Dame ( 80-06
20 Kelly Gibson 11 South Torran 74-07
21 Neivi Langi 12 Upland 71-10
22 Danielle Lindquist 12 Redondo Unio 65-06
23 Casey Davis 9 Poly (Lb) 64-02
Event 120 Girls Long Jump Frosh/Soph
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Reilly McMahan 10 Los Alamitos 17-01.00 NWI 10
2 Breanna Moreno 10 Fountain Val 16-00.25 NWI 9
3 Chaselyn Amos 9 Roosevelt -S 16-00.00 NWI 8
4 Courtnee Moreno 10 Fountain Val 15-11.00 NWI 7
5 Dorothy Ngo 10 Fountain Val 15-08.75 NWI 6
6 Jina Lee 10 Los Alamitos 15-06.75 NWI 5
7 Anyssa Romo 9 Ayala 15-04.25 NWI 3.50
7 Alexis Sterling 10 West Ranch 15-04.25 NWI 3.50
9 Simone Torregano 10 Ayala 15-02.50 NWI 2
10 Sydney Torregano 10 Ayala 15-02.25 NWI 1
11 Arriyon White 9 Downey -ss 15-00.75 NWI
12 Daila Bell 10 Carson 14-09.25 NWI
13 Kailey Gavin 9 Carson 14-08.50 NWI
13 Napoo' Fuentes 10 Eagle Rock 14-08.50 NWI
15 Molly Round 10 South Pasade 14-07.25 NWI
16 Jessica Lozano 10 Redlands 14-06.25 NWI
17 Niara Brown 10 Palisades 14-05.50 NWI
18 Marissa David 9 Flintridge ( 14-04.00 NWI
19 Taylor Boyle 10 Agoura 14-03.00 NWI
20 Abigale Sheridan 10 Los Alamitos 14-02.00 NWI
21 Gina Catania 9 South Pasade 14-01.50 NWI
22 Zade Cannon 10 Carson 13-11.50 NWI
22 Donquie Jones 10 Upland 13-11.50 NWI
24 Simran Rai 10 Downey -ss 13-09.00 NWI
25 Jackie Hamilton 9 Palisades 13-03.25 NWI
26 Sasha Torres 9 Mayfield 13-00.25 NWI
27 Sophia Mendoza 9 Redlands 12-11.50 NWI
28 Taylor Orbiz 10 El Segundo 12-11.00 NWI
29 Janae Mack 11 Palmdale 12-10.25 NWI
30 Sydney Lau 9 Flintridge ( 12-08.25 NWI
31 Paule Dargis 10 El Segundo 12-08.00 NWI
32 Olivia Hanson 10 South Torran 12-06.00 NWI
33 Ejhane Jones 12 Palmdale 11-08.75 NWI
34 Tyler Jones 9 El Segundo 11-06.00 NWI
35 Jules Menuld 9 Poly (Lb) 11-01.00 NWI
Event 121 Boys Triple Jump Frosh/Soph
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Eric Lee 10 Downey -ss 39-08.50 NWI 10
2 Dean Cotrone 10 Notre Dame ( 39-04.50 NWI 9
3 Samuel Carresi 10 Los Alamitos 39-02.50 NWI 8
4 Tanner Berney 10 Valencia (V) 39-01.75 NWI 7
5 Bailey Jones 10 Palisades 38-07.00 NWI 6
6 Bryan Chico 10 Los Alamitos 38-05.25 NWI 5
7 Sean Ayale 9 Los Alamitos 38-00.75 NWI 3.50
7 Miguel Lim 10 Eagle Rock 38-00.75 NWI 3.50
9 Daniel Palacio 9 Quartz Hill 37-10.25 NWI 2
10 Matthew Lomeli 10 Upland 36-11.75 NWI 1
11 Aaron Wang 10 Ayala 36-10.50 NWI
12 Kai Aguila 10 Eagle Rock 35-00.25 NWI
13 Griffin Hartshorn 10 Notre Dame ( 34-04.00 NWI
14 Angel Ogwo 10 Palisades 34-01.25 NWI
15 Victor Kim 10 Eagle Rock 33-07.25 NWI
-- Marcus Brown Jr. 10 Upland FOUL
Event 122 Boys Pole Vault Frosh/Soph
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Christian Virga 10 Los Alamitos 12-00.00 10
10-06 11-00 11-06 12-00 12-07 12-07
O XO XXO O XXX XXX
2 Caleb Kawashiri 10 Redondo Unio 11-06.00 9
9-00 9-09 10-06 11-00 11-06 12-00
XO O O XO O XXX
3 Jason Lu 10 Fountain Val 11-06.00 8
9-09 10-06 11-00 11-06 12-00
XO XXO XO XO XXX
4 Gustav Grutzik 10 Redondo Unio 10-06.00 6.50
9-00 9-09 10-06 11-00
O O O XXX
4 Michael Parsons 10 Los Alamitos 10-06.00 6.50
10-06 11-00
O XXX
6 Dillon Mendoza 10 Carson 10-06.00 5
9-00 9-09 10-06 11-00
O XO O XXX
7 Alex Altergott 10 Loyola 10-06.00 3.50
9-00 9-09 10-06 11-00
O O XO XXX
7 Ramon Chavez 10 Downey -ss 10-06.00 3.50
9-00 9-09 10-06 11-00
O O XO XXX
9 Ramzy Issa 9 North Torran 10-06.00 2
9-00 9-09 10-06 11-00
XXO XXO XO XXX
10 Justin Scarcelli 10 Ayala 10-06.00 1
9-09 10-06 11-00
O XXO XXX
11 Scott Hall 10 Los Alamitos 10-06.00
9-00 9-09 10-06 11-00
XO O XXO XXX
12 Hazim Nyear 9 Fountain Val 9-09.00
9-09 10-06
O XXX
12 Josh Ng 10 South Pasade 9-09.00
9-00 9-09 10-06
O O XXX
14 Ronan McOsker 10 Loyola 9-00.00
9-00 9-09
O XXX
15 Russell Briggs 9 Great Oak 9-00.00
9-00 9-09
XO XXX
15 Jonathan Spector 9 Great Oak 9-00.00
9-00 9-09
XO XXX
-- Timothy Reilly 10 Loyola NH
9-00
XXX
-- Cameron Franklin 10 Great Oak NH
9-00
XXX
Event 123 Boys Shot Put Frosh/Soph
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jaime Navarro 10 Great Oak 49-01.00 10
2 Jacob Lopez 9 Canyon (Cc) 48-08.00 9
3 Luis Vargas 10 Canyon (Cc) 47-04.25 8
4 Harrison Gould 10 Great Oak 46-01.50 7
5 Chris Dickens 10 Notre Dame ( 45-00.75 6
6 Brandon Lopez 9 Millikan 44-02.00 5
7 Max Barnett 10 Notre Dame ( 42-08.75 4
8 Sahil Virdi 10 West Ranch 42-00.50 3
9 Eduardo Catalan 10 Golden Valle 41-04.50 2
10 Jonathan Vaoifi 10 Millikan 41-03.75 1
11 Christian Islas 10 Redondo Unio 40-11.50
12 Jose Cisneros 9 Downey -ss 40-08.50
13 Alexander Scotia 10 Fountain Val 40-07.75
14 Garrett Easton 10 Notre Dame ( 40-06.00
15 Grayson Sowers 9 Ayala 40-01.00
16 Connor Wells 9 Los Alamitos 39-02.00
17 Ian Manas 10 West Ranch 38-04.00
17 Justin Cuevas 9 Warren 38-04.00
19 William Diaz 10 Canyon (Cc) 38-02.50
20 Nathaniel Saavedra 10 Redondo Unio 38-00.25
21 Luis Kim 9 West Ranch 37-10.00
22 John Welder III 10 Redondo Unio 37-08.00
23 Kenneth Sale 9 Los Alamitos 37-00.00
24 Noah Parker 10 Great Oak 33-00.00
Event 124 Girls Discus Throw Frosh/Soph
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jocelyn Galloway 10 Downey -ss 114-03 10
2 Gabrielle Esparza 10 Upland 94-09 9
3 Brittany Dossman 11 Millikan 89-01 8
4 Jessica Dutton 10 Great Oak 87-04 7
5 Alexandra Ibarra 11 Millikan 80-06 6
6 Cassidy Arias 10 Warren 78-08 5
7 Jane Liu 10 Fountain Val 78-00 4
8 Jordan Williams 10 Clovis North 77-07 3
9 Molly John 9 Great Oak 77-05 2
10 Elizabeth Hagman 9 Ayala 77-03 1
11 Idalis Amezcua 9 Warren 76-01
12 Kayla Nguyen 10 Fountain Val 75-08
13 Alexis Villagran 9 Los Alamitos 72-03
14 Savannah Alvarez 11 Millikan 67-06
15 Kathryn Tippett 10 South Torran 62-01
16 Brianna Lopez 10 Warren 61-03
17 Amanda Moore 10 Great Oak 60-05
18 Andra Chheu 9 Ayala 58-00
19 Amen Obanor 9 Clovis North 56-11
20 Hepisipa Matelau 9 Upland 52-03
21 Alejandra Contreras 9 Ayala 51-11
22 Raquel Ramirez 9 West Ranch 47-04
Women - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Great Oak 127 2) Carson 79.50
3) Los Alamitos 69 4) Redondo Union 54
5) Poly (LB) 45 6) Notre Dame (SO) -SS 43.50
7) Clovis North 37.50 8) Mira Costa 37
9) Millikan 35 9) West Ranch 35
11) Golden Valley -SS 32 12) Upland 31
13) Bishop Amat 29 14) Quartz Hill 23
15) Vacaville 22 15) Poly (Riv) 22
15) Saugus 22 18) Franklin (Elk Gr) 19
19) Roosevelt -SS 17 20) El Camino Real 16
21) Alemany 15 22) Valencia (V) 12
23) Rancho Dominguez Prep 11 23) Warren 11
25) Ayala 10 25) Palos Verdes 10
25) Huntington Beach 10 25) Flintridge (Prs) 10
29) Mayfield 9 29) Pacifica Christian (Santa 9
29) Etiwanda 9 32) Beverly Hills 8
32) Canyon (CC) 8 34) El Segundo 7.50
35) Palisades 7 35) Downey -SS 7
37) Simi Valley 6 37) Redlands 6
39) Fountain Valley 5 40) Serra -SS 4
40) North Torrance 4 40) Santa Monica 4
43) Nordhoff 3 43) San Pedro 3
45) Canyon (Ana) 2 45) Dorsey 2
47) Agoura 1 47) Kennedy -LA 1
Women - Frosh/Soph - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Great Oak 156 2) Fountain Valley 84
3) South Pasadena 59.50 4) Ayala 56
5) Mira Costa 52 6) Los Alamitos 49
7) Redondo Union 43 8) Valencia (V) 41
9) Downey -SS 40.50 10) Roosevelt -SS 39
11) West Ranch 31.50 12) Notre Dame (SO) -SS 31
13) Millikan 25 14) Mayfield 24
15) North Torrance 20 16) Palisades 19
16) Agoura 19 18) Saugus 17
18) Poly (LB) 17 18) Redlands 17
18) Clovis North 17 22) Carson 15
22) Bishop Amat 15 24) Upland 11.50
24) South Torrance 11.50 26) Bullard 11
26) Flintridge (Prs) 11 28) Quartz Hill 10
29) Simi Valley 8 29) Nordhoff 8
29) Pacifica Christian (Santa 8 32) El Segundo 7
32) Canyon (Ana) 7 34) Warren 6.50
35) Eagle Rock 3
Men - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Great Oak 112 2) Notre Dame (SO) -SS 90.50
3) Los Alamitos 74 4) Dorsey 57
5) Redondo Union 52 6) Loyola 50.50
7) Fountain Valley 50 8) Poly (LB) 36
9) Roosevelt -SS 33 10) Gahr 28.50
11) Ayala 28 12) Redlands 24
13) Upland 23 14) Quartz Hill 19.50
15) Serra -SS 19 15) Venice 19
15) Alemany 19 18) Flintridge (Prs) 18
19) Agoura 17 19) Canyon (CC) 17
21) Mira Costa 16.50 22) Saugus 14
22) South Pasadena 14 24) West Ranch 13.50
25) Franklin (Elk Gr) 13 26) Downey -SS 11.50
27) Nordhoff 11 27) Warren 11
29) Bullard 10 29) Bishop Amat 10
29) Golden Valley -SS 10 32) Clovis North 9
32) Canyon (Ana) 9 34) Poly (Pas) 8
35) Cathedral 7 36) North Torrance 6.50
37) Palisades 6 37) Palmdale 6
39) South Torrance 4 39) Chadwick 4
41) San Pedro 2 41) Santa Monica 2
41) Torrance 2 44) El Segundo 1
44) Simi Valley 1 44) Valencia (V) 1
Men - Frosh/Soph - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Great Oak 145.50 2) Fountain Valley 82
3) Loyola 61 4) Cathedral 52
5) Notre Dame (SO) -SS 50 6) Redondo Union 42
6) Canyon (CC) 42 8) Poly (LB) 39.50
9) Saugus 39 10) Ayala 37
11) Mira Costa 36 11) Los Alamitos 36
13) Downey -SS 33.50 14) Clovis North 29
15) West Ranch 23 15) Carson 23
17) South Torrance 19 17) Roosevelt -SS 19
19) Dorsey 18 20) Upland 17
20) Millikan 17 22) Valencia (V) 16
23) Palisades 14.50 24) North Torrance 11
25) Kennedy -LA 10 26) Serra -SS 9
27) Poly (Pas) 8 27) Quartz Hill 8
27) Agoura 8 30) Golden Valley -SS 7
30) Canyon (Ana) 7 32) Bishop Amat 6
32) Warren 6 34) South Pasadena 4.50
35) Eagle Rock 3.50 36) Santa Monica 3
37) Bullard 2 37) Palmdale 2
37) Simi Valley 2 40) Alemany 1
40) Redlands 1
|